Powrót Randolpha uczczony zwycięstwem

W 12. kolejce Ligi Endesa Real Madryt pokonał na wyjeździe Saragossę. Po niemal rocznej przerwie na parkiet wrócił Randolph.

Real Madryt pokonał na wyjeździe Saragossę i teraz może spokojnie oczekiwać na odpowiedź Barcelony. Jednak wiadomością tego meczu jest powrót Randolpha. Anthony bardzo długo walczył o powrót do zdrowia, więc możliwość wyjścia na boisko z pewnością była dla niego wyjątkową chwilą. W pierwszym meczu w tym sezonie uzbierał 7 punktów i zaliczył 3 zbiórki. Królewscy zrealizowali dzisiaj swój plan, a teraz rozpoczną przygotowania do Klasyku w Eurolidze.

Real Madryt bardzo dobrze rozpoczął spotkanie z Saragossą. Od początku Królewscy starali się narzucić swój rytm gry. Świetnie w mecz wszedł duet Llull – Yabusele. Blancos przez całą kwartę znajdowali się na prowadzeniu, chociaż Okoye utrzymywał gospodarzy w grze. Jednak wydarzeniem pierwszej części spotkania był powrót Anthony’ego Randolpha. Ten zawodnik zerwał ścięgno Achillesa 18 grudnia 2020 roku. Niemal rok później pojawił się na parkiecie i szybko uczcił to trafionym rzutem za trzy punkty. Po pierwszej kwarcie Real Madryt mógł być zadowolony (15:20).

W drugiej części do głosu doszła Saragossa. Z jednej strony Real Madryt zaczął się trochę gubić, popełniając wiele strat. Skuteczność Królewskim również nie dopisywała. Z drugiej strony Aragończycy wrzucili wyższy bieg dzięki obecności Mobleya. Amerykanin był najlepszym graczem na parkiecie w drugiej kwarcie i uzbierał w niej 13 punktów. Pomogło to Saragossie odrobić straty i wypracować sobie przewagę, którą udało się utrzymać do połowy spotkania (36:35).

Po przerwie Real Madryt znów zaprezentował lepsze oblicze. Zawodnicy byli o wiele skuteczniejsi pod koszem gospodarzy, no i udało się poprawić koncentrację, by nie tracić tylu piłek. Okoye oczywiście ciągle stanowił zagrożenie, ale Królewscy potrafili odpowiedzieć. Williams-Goss czy Causeur zadbali o to, by przewaga madrytczyków sięgnęła 10 punktów (49:59).

W ostatniej kwarcie Real Madryt szybko przypieczętował zwycięstwo. Saragossa nie była już w stanie powalczyć o powrót do meczu. Aragończycy nie trafiali z dystansu i przewaga podopiecznych Laso rosła w szybkim tempie. Przy wysokim prowadzeniu szansę na występ otrzymał Núñez. Królewscy pewnie utrzymali korzystny wynik do końca, a trener mógł dać trochę odpoczynku kluczowym zawodnikom.

65 – Saragossa (15+21+13+16): San Miguel (5), Okoye (15), Vanwijn (4), Thompson (5), Font (0), Mobley (13), Radončić (9), Waczyński (6), Sipahi (2), Hlinason (6), García (0).

86 – Real Madryt (20+15+24+27): Williams-Goss (7), Hanga (4), Tavares (3), Llull (17), Yabusele (9), Causeur (8), Núñez (2), Randolph (7), Heurtel (13), Vukčević (0), Poirier (7), Taylor (9).