– Którego z Norwegów nacjonalizowałbym dla reprezentacji Holandii? Niewątpliwie byliby to Ødegaard i Thorstvedt. Martin jest niezwykle kreatywny i ma świetne podanie. Potrafi posłać piłkę w dowolne miejsce. Kiedy tylko prosi o futbolówkę, wiadomo, że zaraz może zrobić z nią coś bardzo korzystnego dla drużyny. Ma niebywały zmysł gry zespołowej.
– Najlepsze miejsce do rozwoju w młodym wieku? Odpowiedź jest prosta: Ajax ukształtowałby go najlepiej. Również AZ byłoby fantastycznym miejscem do rozwoju dla młodych Norwegów – stwierdził Holender, dyskretnie wbijając tym samym szpilkę Realowi Madryt, do którego pomocnik trafił jako 15-latek..
Obecnie Van Gaal jest selekcjonerem reprezentacji Holandii, choć w 2019 roku po zwolnieniu z Manchesteru United szkoleniowiec zarzekał się, że odchodzi na emeryturę. Jak jednak widać, pozostałe w nim pokłady energii pozwoliły mu podjąć jeszcze wyzwanie w kadrze Oranjes.
Komentarze (22)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się