Advertisement
Menu
/ euroleague.net

Laso: Jestem zadowolony, bo trudno jest wygrać w Petersburgu

Pablo Laso rozmawiał z dziennikarzami po wygranym spotkaniu z Zenitem. Był zadowolony z postawy drużyny w pierwszych trzech kwartach.

Foto: Laso: Jestem zadowolony, bo trudno jest wygrać w Petersburgu
Fot. Getty Images

Pablo Laso:
– Przede wszystkim gratuluję moim zawodnikom zwycięstwa. Myślę, że wykonaliśmy bardzo dobrą robotę w pierwszych trzech kwartach, wiedząc, jak trudno gra się przeciwko Zenitowi. Prawdopodobnie w ostatniej kwarcie, kiedy wywalczyliśmy przewagę i doprowadziliśmy mecz do zwycięstwa, popełniliśmy najwięcej błędów. Pudłowaliśmy rzuty osobiste, źle broniliśmy, nie mieliśmy odpowiedniego rytmu w ofensywie, ale nasza praca w pierwszych trzech kwartach była bardzo solidna i pomogła nam w wygraniu tego meczu. Jestem bardzo zadowolony, ponieważ każdy dodał coś od siebie, a musimy mieć świadomość, jak trudno jest wygrać w Petersburgu.

Xavi Pascual (trener Zenita):
– Mieliśmy w tym meczu nasze szanse na zwycięstwo, ale detale zdecydowały inaczej. Były dwie sytuacje, kiedy powinniśmy zatrzymać ich szybkie ataki, a tego nie zrobiliśmy. Real Madryt zdobył z tego 5 punktów i to był moment, kiedy zyskali najważniejszą przewagę.

– Nasza gra nie była odpowiednio skupiona. W defensywie byliśmy mniej więcej w meczu, ofensywnie również, ale w ostatniej kwarcie to nie wystarczyło. Zdobyliśmy tylko 11 punktów i dlatego ostatecznie przegraliśmy. W tym momencie nie jesteśmy gotowi na rywalizację z drużynami z najwyższego poziomu. Dzisiaj pierwszy raz nawiązaliśmy rywalizację, więc robimy postępy, ale na tę chwilę jesteśmy tam, gdzie jesteśmy. Musimy dalej ciężko pracować i wykonywać małe kroki. Następny mecz z Baskonią jest dla nas świetną szansą.

Guerschon Yabusele:
– To był trudny mecz i trudna droga do zwycięstwa. Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się wygrać i gotowi do kolejnego spotkania. Zenit grał u siebie, więc wiedziliśmy, że włoży w to spotkanie więcej energii. Do zwycięstwa potrzebowaliśmy dodatkowego wysiłku, twardej gry w defensywie i wyjeżdżamy stąd z wygraną. To jest dobre i musimy się tego trzymać.

Thomas Heurtel:
– Graliśmy znakomicie w drugiej połowie. Myślę, że pierwsza była taka sobie. Wyszliśmy na parkiet z dobrym nastawieniem. Wygraliśmy drugą połowę i cały mecz, co było dla nas ważne. Sądzę, że udało nam się zatrzymać najważniejszych graczy rywala. Oni zdobyli jakieś punkty, ale wykonaliśmy świetną pracę dzisiaj. Mamy naprawdę trudny tydzień tutaj w Rosji, więc musimy iść dalej do przodu.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!