/ marca.com

Kun nigdy nie wygrał z Realem

Kun Agüero nie ma zbyt dobrych wspomnień z meczów przeciwko Realowi Madryt. Argentyńczyk ani razu nie wygrał z Królewskimi, mimo aż 14 prób. W sumie strzelił Los Blancos cztery gole.

Już jutro Kun Agüero przeżyje swój pierwszy wielki mecz w barwach Barcelony. Argentyńczyk wraca do gry po kontuzji i po raz trzeci z rzędu znalazł się w kadrze meczowej Katalończyków. Ronald Koeman nie chce jednak ryzykować ewentualnym odnowieniem urazu i Kun prawdopodobnie dostanie minuty w drugiej połowie Klasyku.

33-letni napastnik podchodzi do starcia z Realem Madryt wyjątkowo zmotywowany. Kun ma za sobą 14 występów przeciwko Królewskim, w których ani razu nie schodził z boiska w roli zwycięzcy. Dorobek Argentyńczyka w pojedynkach z Los Blancos to pięć remisów i aż dziewięć porażek. Z żadną drużyną Kun nie ma tak słabego bilansu, jak właśnie z Realem Madryt.

Snajper Dumy Katalonii nie potrafił wygrać z Królewskimi ani w barwach Atlético Madryt, ani jako piłkarz Manchesteru City. W koszulce Los Rojiblancos rozegrał 11 pojedynków derbowych, w których jego zespół zdołał ugrać zeldwie trzy remisy. W Anglii było już nieco lepiej - dwa remisy i jedna porażka 0:1, po której The Citizens odpadli z Ligi Mistrzów w 2016 roku. W sumie Kun strzelił Realowi Madryt cztery gole.