Menu
/ as.com

Busquets: Nasz obraz musi być lepszy

Foto: Busquets: Nasz obraz musi być lepszy
Fot. Getty Images

Jeden z kapitanów Barcelony wziął udział w programie „Vamos” telewizji Movistar, w którym rozmawiał z dziennikarzami na temat nadchodzącego Klasyku. Poniżej przedstawiamy wypowiedzi Busquetsa.

Czy ten mecz może być dla was punktem zwrotnym?
Na pewno zwycięstwo dodałoby nam dużo pewności siebie i pozwoliło zbliżyć się do podium La Ligi. Nie jesteśmy daleko od Realu, mamy różnicę dwóch punktów, i cały czas pozostaje dużo spotkań. Ale dla naszej pewności siebie ważne byłoby zwycięstwo.

Kto podchodzi do tego meczu w lepszej formie?
My koncentrujemy się na samych sobie. Byliśmy nieregularni w dwóch rozgrywkach i przeciwko Dynamu musieliśmy być bardziej przekonujący. Nasz obraz musi być lepszy, solidniejszy, jeśli chcemy być w walce o wszystkie trofea.

Jaka jest różnica między Barceloną i reprezentacją, że w reprezentacji grasz lepiej?
Jest wielka różnica. Różni trenerzy, różni zawodnicy, różne style gry. Każda drużyna potrzebuje czegoś innego. Nie jestem tu po to, żeby to rozważać, ale by pomagać obu ekipom rosnąć i się rozwijać.

Brakuje wam efektywności?
Tak. Generalnie musimy być bardziej solidni na całym boisku, a szczególnie w obu polach karnych. Ale również chodzi o inne aspekty.

Czy widzisz Ansu jako zawodnika, który może być symbolem klubu?
Przedłużył kontrakt i to ogromna radość. Trzeba jednak być świadomym tego, ile ma lat i z czym się dopiero co mierzył. To był rok bez gry. On musi iść krok po kroku. Trzeba mu pomóc, ale to nie może być nasza jedyna nadzieja. Może nam pomóc wieloma golami, ale nie możemy zanadto obciążać go odpowiedzialnością za grę i wyniki.

Czy to jego pojedynek przyszłości przeciwko Viníciusowi?
Jeśli obaj będą zdrowi, to na pewno naznaczą teraźniejszość i przyszłość. Ale kluby takie jak Barcelona czy Real Madryt zawsze będą miały wielkich zawodników.

Martwi cię Benzema?
Jest na niezwykle wysokim poziomie, zarówno w klubie, jak i w reprezentacji. To zawodnik z topu. Ale Real Madryt nie opiera się tylko na Benzemie i Viníciusie, mają naprawdę świetną ekipę. My też mamy swoją broń.

Czy jesteś przekonany, że Camp Nou się zapełni?
Prawda jest taka, że o tym nie myślimy. Myślimy, że ludzie będą po naszej stronie. Jeśli będziemy razem, a stadion będzie pełny, będziemy silniejsi. Potrzebujemy naszych kibiców i z całą pewnością oni przyjdą.

Twój prognostyk?
Nie lubię ich. Chcę, żeby Barcelona grała dobrze i wygrała.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!