Kartka z kalendarza: 20 października

Przedwczesna śmierć piłkarza, pierwszy dublet Hugo Sáncheza i gorzki koniec fatalnej passy za czasów Lopeteguiego. Co działo się 20 października?

1960
61 lat temu urodził się Esteban Gutiérrez Fernández, zawodnik Realu Madryt w latach 1988–1990. Rozegrał 54 mecze i zdobył dwie bramki. Wygrał dwa mistrzostwa Hiszpanii, Puchar Hiszpanii i dwa Superpuchary Hiszpanii.

1962
59 lat temu zmarł Chus, czyli Jesús Herrera Alonso, zawodnik Realu Madryt w latach 1958–1962. Rozegrał 73 mecze i zdobył 23 bramki. Wygrał dwa Puchary Europy, Puchar Interkontynentalny i mistrzostwo Hiszpanii. Miał zaledwie 24 lata, zmarł na raka.

1985
36 lat temu Real Madryt wygrał u siebie z Athletikiem Bilbao 2:0. Swój pierwszy dublet w barwach Królewskich zanotował Hugo Sánchez.

2013
Osiem lat temu zmarł José Ramón Durand, koszykarz Realu Madryt w latach 1960–1966. Wygrał dwa Puchary Europy, sześć mistrzostw Hiszpanii i cztery Puchary Hiszpanii.

2018
Trzy lata temu Real Madryt przegrał u siebie z Levante 1:2. Dzięki trafieniu Marcelo w 72. minucie Królewscy zakończyli fatalną passę 481 minut bez strzelonego gola. Zespół Julena Lopeteguiego zaczął ją w meczu z Espanyolem (od 41. minuty), a później nie zdobył bramki w potyczkach z Sevillą, CSKA, Deportivo Alavés i Atlético. Skrót meczu z Levante możecie obejrzeć tutaj.
Skład Realu Madryt: Courtois; Odriozola (46' Bale), Varane, Ramos, Marcelo; Modrić, Casemiro, Isco (60' Benzema); Lucas, Mariano, Asensio (60' Ceballos). Trener: Julen Lopetegui.