Breiðablik odprawiony z manitą

W meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzyń piłkarki Realu Madryt nie dały żadnych szans islandzkiemu Breiðablikowi i wygrały aż 5:0. Hat-trickiem popisała się Caroline Møller, a po jednym trafieniu dołożyły Olga Carmona i Lorena Navarro.

Piłkarki Realu Madryt od pierwszego gwizdka narzuciły swoje warunki, całkowicie zdominowały Breiðablik i otworzyły wynik spotkania już w 6. minucie. Fantastycznym podaniem z głębi pola popisała się Kenti Robles, która otworzyła drogę do bramki Caroline Møller. Dunka świetnie skleiła piłkę i w sytuacji sam na sam nie dała żadnych szans Telmie Ívarsdóttir. Las Blancas przeważały pod każdym względem i dzięki skutecznemu pressingowi nie pozwalały Islandkom praktycznie na nic.

Podopieczne Davida Aznara cały czas napierały i kreowały kolejne sytuacje. W 20. minucie Athenea prostopadłym podaniem wyprowadziła na sytuację sam na sam Lorenę, Strzał Hiszpanki z linii bramkowej wybiła defensorka gości, jednak dobitka Møller była już skuteczna i mieliśmy 2:0. W 43. minucie na prawej flance Kenti zagrała na klepkę z Atheneą, precyzyjnie wrzuciła do Møller, która ustrzeliła klasycznego hat-tricka. Do przerwy Las Blancas wygrywały 3:0 i było jasne, że trzy punkty zostaną w Madrycie.

Po zmianie stron obraz meczu nie zmienił się, a czwarta bramka dla gospodyń padła dwie minuty po wznowieniu gry. W wyniku dobrze założonego pressingu madridistki odzyskały piłkę na 25. metrze od bramki gości, Møller zagrała do Olgi Carmony, która stanęła oko w oko Ívarsdóttir i wpisała się na listę strzelców tuż po wejściu na plac gry. W kolejnych minutach szczęścia próbowała Nahikari García, jednak Baskijka zmarnowała aż trzy dogodne sytuacje. Mimo wysokiego prowadzenia Królewskie szukały kolejnej bramki, którą ostatecznie udało się zdobyć Lorenie. 20-letnia napastniczka dobiła uderzenie Nahikari i mocnym strzałem pod ladę ustaliła wynik meczu na 5:0.

Debiut Realu Madryt w Ligi Mistrzyń na Estadio Alfredo Di Stéfano wypadł, nomen omen, na piątkę. Królewskie notują drugie zwycięstwo w grupie i są na najlepszej drodze do awansu do fazy pucharowej turnieju. Po intensywnych tygodniach i graniu co trzy dni panie na chwilę odpoczną od gry w europejskich pucharach i mogą skupić się na odrabianiu strat w Primera Ibrerdola, w której już sobotę zagrają na wyjeździe z Sevillą.