Menu
/ lequipe.fr

Reprezentacje dostaną tydzień na przygotowanie się do mundialu w Katarze?!

Foto: Reprezentacje dostaną tydzień na przygotowanie się do mundialu w Katarze?!
Fot. Getty Images

Mundial w Katarze odbędzie się jesienią 2022 roku. L’Équipe wskazuje, że reprezentanci będą występować w krajowych ligach jeszcze na tydzień przed jego rozpoczęciem!

Francuzi swój artykuł otwierają stwierdzeniem, że ich informacja nie zadowoli żadnego z selekcjonerów. Mundial w Katarze odbędzie się od 21 listopada do 18 grudnia 2022 roku. Reprezentanci z lig europejskich będą zwolnieni na zgrupowania przed turniejem dopiero... 14 listopada, bo w weekend 12-13 listopada 2022 roku będą rozgrywać jeszcze mecze ligowe. Na to wskazuje dokument UEFA rozesłany w lipcu do związków krajowych, do którego dotarł dziennik i w którym Federacja nakazuje udostępnienie kadrowiczów zaledwie 7 dni przed meczem otwarcia turnieju. Dla porównania, w tym roku ekipy przed EURO miały prawie 3 tygodnie na przygotowania do rozgrywek po zakończeniu większości lig.

Na przykładzie Francji gazeta podkreśla, że praktycznie niemożliwe będzie zorganizowanie dla Didiera Deschampsa chociaż jednego sparingu przed turniejem, a od startu sezonu odbędzie się tylko jedno okienko dla reprezentacji we wrześniu. W Europie od 22 do 27 września odbędą się wtedy po dwa mecze Ligi Narodów.

Temat jest dramatyczny dla drużyn narodowych, ale także lig zawodowych, bo te na ponad 1,5 miesiąca będą zmuszone do przerwania rozgrywek. Jak podkreślił w swoim ostatnim wystąpieniu Javier Tebas, prezes La Ligi, zaledwie ułamek wszystkich piłkarzy z najlepszych lig uda się na mundial. Co wtedy z pozostałą znaczącą większością? Władze francuskich Ligue 1 i Ligue 2 spotykają się w środę, by zająć się tą sprawą.

Ligue 1 planuje, by sezon 2022/23 zaczął się 7 sierpnia 2022 roku, a skończył 4 czerwca 2023 roku. W jego trakcie rozegrana zostanie rekordowa liczba kolejek w środku tygodnia, a 12-13 listopada, czyli tuż przed startem mundialu, ma odbyć się już 15. kolejka. Nie wiadomo, ile potrwa przerwa po finale mundialu. Niektórzy wnioskują, by wznowić grę już tydzień po nim i stworzyć francuski Boxing Day.

Liga Mistrzów wstępnie wystartuje 6-7 września, a faza grupowa zakończy się już 1-2 listopada, czyli przed rozpoczęciem mundialu. Faza pucharowa ma już rozpocząć się tradycyjnie w połowie lutego, ale finał zostanie rozegrany dopiero 10 czerwca. Finał Ligi Europy planowany jest na 31 maja, a Ligi Konferencji na 7 czerwca.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!