Militão nie dokończył meczu Brazylii

Brazylia zremisowała w Barranquilli w meczu eliminacji do mundialu z Kolumbią. Do końca spotkania nie dotrwał Éder Militão.

Canarinhos mieli zdecydowaną przewagę przez całe spotkanie poza początkiem drugiej połowy, ale nie potrafili zamienić tego na gola. Najlepsze sytuacje po akcjach Neymara marnowali Paquetá, Fred czy Antony. Gospodarze głównie oddawali strzały z dystansu i nie sprawiali większego problemu defensywie Brazylii.

W pierwszej jedenastce wystąpił Militão, a poza kadrą meczową znalazł się Vinícius. Obrońca imponował tym, z czego znany jest w Madrycie, czyli wygrywanie pojedynków główkowych i biegowych przy piłkach za swoje plecy.

Stoper nie dograł meczu do końca, bo w 71. minucie zmienił go Thiago Silva. Obrońca Chelsea długo rozgrzewał się przy linii bocznej, więc zmiana była raczej zaplanowana, ale tuż przed nią Militão został trafiony łokciem w plecy przez Falcao i długo nie podnosił się z murawy. Po zdarzeniu doszło do zmiany, a defensor Królewskich doszedł do ławki o własnych siłach, więc można mieć nadzieję, że nie stało mu się nic poważnego.

Brazylia w trakcie tej przerwy na kadry zagra jeszcze z Urugwajem. Mecz w Manausie odbędzie w nocy z czwartku na piątek czasu europejskiego o godzinie 2:30.

Kolumbia 0:0 Brazylia

Kolumbia: Ospina; Medina, Mina, Cuesta, Mojica; R. Martínez (53', Borré), Lerma (53', Uribe), Barrios, Diaz; Quintero (74', Sinisterra); Falcao (74', Zapata)
Brazylia: Alisson; Danilo, Marquinhos, Militão (71', Silva), Sandro; Fabinho, Fred, Paquetá; Neymar, Jesus (71', Antony) i Barbosa (61', Raphinha)

10. Wenezuela 11 8:19 7

* - ciągle nie podjęto decyzji w sprawie wrześniowego meczu Brazylii z Argentyną, który został przerwany zaraz po starcie.