Menu
/ lequipe.fr

Messi: Real Madryt i Benzema są wśród faworytów

Foto: Messi: Real Madryt i Benzema są wśród faworytów
Fot. Getty Images

Leo Messi udzielił wywiadu France Football w związku z ogłoszeniem nominowanych do Złotej Piłki. Przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi zawodnika Paris Saint-Germain z tej rozmowy związane z Realem Madryt.

– PSG wielkim faworytem Ligi Mistrzów? To prawda, że główne światło pada na Paris Saint-Germain, ale są też inne mocne ekipy jak Chelsea, oba Manchestery, Real Madryt, który zawsze odpowiada, Inter, Bayern, który wciąż jest w wyścigu... Nie wiem, czy o kimś zapomniałem... To same wielkie zespoły. My mamy wielkie indywidualności, ale ciągle musimy się poznać, by stworzyć drużynę. Wszystko dlatego, że aby wygrywać tytuły, musisz grać jak ekipa. To sprawia, że mówię, iż ciągle jesteśmy krok z tyłu w porównaniu do reszty tych zespołów, które mają więcej doświadczenia kolektywnego od nas. Jednak jestem przekonany, że jeśli uda nam się stać prawdziwą ekipą, będzie ciężko nas pokonać.

– Czy przekonywałem Mbappé do zostania pomimo opcji z Realem Madryt? Szczerze, dopiero przyszedłem i nie znałem go wystarczająco dobrze, by iść rozmawiać z nim na ten temat i dawać swoją opinię. Jak wszyscy, czekałem, by zobaczyć, co się wydarzy. Ostatecznie został jednak z nami i dla mnie to ogromna radość. To dodatkowy element na naszą korzyść w walce o nasze cele. Nasze stosunki są jednak bardzo dobrze. Naprawdę z takim zawodnikiem łatwo nawiązać dobre relacje. Do tego Kylian perfekcyjnie mówi po hiszpańsku, więc mamy też dobre rozmowy poza boiskiem. To wszystko ułatwia.

– Gdybym głosował, na kogo postawiłbym w Złotej Piłce? Zawsze obawiam się, że kogoś pominę przy tego typu pytaniach. Oczywiście w mojej ekipie jest przynajmniej dwóch graczy, na których na pewno bym zagłosował: na Neya i Kyliana. Do tego jest Lewandowski, który miał wielki rok. Jest też Benzema, który był doskonały. Wiem również, że tytuły także są ważne: Liga Mistrzów, EURO czy Copa América też mają swoje znaczenie. Czy jestem faworytem? Nie czuję się tak i nigdy nie lubiłem rozmawiać o tym przed otrzymaniem wyników.

– Rada dla Mbappé, który celuje w Złotą Piłkę? Powiem wprost, jestem nikim, by mu doradzać. Mogę jedynie powiedzieć, że ja się na tym nie skupiałem. Moje Złote Piłki to efekt zwycięstw drużynowych i dobrej pracy. Jeśli drużyna gra dobrze i odpowiednio prezentuje się na boisku, to błyszczą też indywidualności. To jest naturalne. Najważniejsze to wygrywać tytuły, by mieć dobrą pozycję wyjściową.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!