/ marca.com, SER

Hazard zszedł z boiska z kontuzją?

Eden Hazard nie dokończył meczu z Francją i najprawdopodobniej zszedł z boiska z urazem mięśni uda.

Belg w 73. minucie meczu Ligi Narodów z Francją wyprowadził kontrę Belgów, ale po odegraniu do przodu do kolegi stanął i nie poszedł za akcją, łapiąc się za udo. Po chwili ogłoszono jego zmianę i atakujący z grymasem opuścił boisko. Po spotkaniu wrócił na murawę, by podziękować za grę kolegom i rywalom. Nie miał na nodze opatrunku ani lodu, ale nie wydawał się chodzić w pełni normalnie.

Po spotkaniu o sytuację 30-latka zapytano selekcjonera Belgów. „Nie jesteśmy pewni, co się stało. Wydaje się, że to tylko naciągnięcie, ale musimy wykonać badania w następnych godzinach”, przekazał Roberto Martínez.

Był to drugi najdłuższy występ Hazarda w tym sezonie. W klubie rozegrał 83 minuty z Valencią, po czym nie wystąpił z Mallorcą i rozegrał tylko 20 minut z Villarrealem. Jeśli wychodził w pierwszym składzie, to w pozostałych czterech przypadkach był zmieniany przez Carlo Ancelottiego najwyżej kilka minut po godzinie gry.

To pierwszy problem fizyczny Belga w tym sezonie. W poprzednich rozgrywkach Hazard miał pięć problemów mięśniowych w udach i zazwyczaj pauzował przez nie przynajmniej miesiąc.

AKTUALIZACJA 01:36 W programie Chiringuito pokazano, że po meczu Hazard podziękował za mecz Benzemie i pokazywał mu dwukrotnie, że czuje coś w prawym udzie.