Menu
/ edebate.com

Florentino: Mamy nadzieję, że 1 stycznia uda się wszystko rozwiązać w sprawie Mbappé

Foto: Florentino: Mamy nadzieję, że 1 stycznia uda się wszystko rozwiązać w sprawie Mbappé
Fot. Getty Images

Florentino Pérez odwiedził we wtorek rano redakcję El Debate w centrum stolicy Hiszpanii i mówił o swoich planach.

W tym spotkaniu prezes madryckiego zespołu optymistycznie odniósł się do możliwości, że Kylian Mbappé będzie mógł w końcu nosić białe barwy od 1 stycznia 2022 roku: „Mamy nadzieję, że 1 stycznia wszystko uda się rozwiązać”.

Wypowiedzi te nabierają jeszcze większego znaczenia, o ile to możliwe, po wywiadzie, jakiego piłkarz udzielił gazecie L'Equipe, w którym stwierdził, że „gdyby odszedł latem, trafiłby tylko do Realu Madryt”.

Florentino Pérez wyraził swoje uznanie dla projektu El Debate, podczas śniadania, w którym uczestniczyli między innymi dyrektor gazety, Bieito Rubido, oraz jej prezes, Alfonso Bullón de Mendoza.

Siła marki Real Madryt
W dzisiejszym świecie, gdzie sieci społecznościowe są termometrem bieżących spraw, Florentino Pérez z dumą podkreślił wpływ klubu w tej dziedzinie. „Mamy ponad 300 milionów zwolenników na portalach społecznościowych. Real Madryt ma więcej fanów niż większość drużyn NBA. Jesteśmy na drugim miejscu po Los Angeles Lakers i Chicago Bulls”. Nie ma zakątka na świecie, w którym nie byłoby słychać o Królewskich.

Nowe Bernabéu
Lider, który w latach 2000 zmienił model futbolu i sprowadził najlepszych zawodników na świecie, stanął na czele budowy nowego Santiago Bernabéu. Prezes Realu Madryt entuzjastycznie wypowiadał się w El Debate na temat rezultatów prac nad nowym domem wszystkich madryckich kibiców i szczegółowo opisywał wpływ, jaki białe koloseum będzie miało na hiszpańską stolicę: „To będzie miejsce spotkań dla całego Madrytu. Nie ma drugiego takiego stadionu w centrum tak wspaniałego miasta, jakim jest nasze”. Florentino Pérez wyjaśnił, że sposób, w jaki Madryt się rozbudował „oznacza, że dziś stadion znajduje się w najbardziej centralnym punkcie stolicy”. Podczas spotkania opowiadał ciekawe anegdoty o tym, co zastali podczas prac, jak np. bliskość tunelu AVE do zielonego dywanu, na którym podpisy składały legendy klubu, czy przejście przez stary kanał, który trzeba było podsypać.

Oprócz meczów klub będzie korzystał z nowego Bernabéu, aby przekształcić go w miejsce wypoczynku metropolii. Na nowym stadionie będzie można również skorzystać z różnego rodzaju atrakcji restauracyjnych, które odtworzą niektóre z najbardziej popularnych miejsc rozrywki w Madrycie, takich jak Ponzano czy Jorge Juan. Socios zostaną poinformowani na następnym zgromadzeniu, jak będzie wyglądało nowe Bernabéu, który zawiera innowacje inżynieryjne niespotykane wcześniej w Hiszpanii, takie jak możliwość automatycznego chowania murawy, aby zrobić miejsce dla innych zastosowań, takich jak duże koncerty rockowe, targi lub inne wydarzenia. Nowe Bernabéu będzie absolutnie wielofunkcyjne, więc jego wydajność jako biznesu i źródła dochodów gwałtownie wzrośnie, ponieważ obecnie, przy wykorzystaniu tylko do futbolu, jego obłożenie wynosi mniej niż 30 dni w roku.

Odpowiedzialne zarządzanie
Aby zbudować najlepszy stadion na świecie, klub musiał zmierzyć się z surowym zarządzaniem, opartym na odpowiedzialności. Florentino Pérez przyznał na łamach El Debate, że piłce nożnej nie jest obcy szok ekonomiczny spowodowany pandemią. Z powodu utraty przychodów z frekwencji na stadionie i części merchandisingu, Real Madryt musiał sprzedać takich zawodników jak Achraf, Ødegaard i Reguilón, aby zbilansować rachunki, które zostały zmniejszone o około 300 milionów z powodu koronawirusa. „Przeszliśmy z zarabiania 900 mln euro do nieco ponad 600 mln euro”. Nowy stadion pomoże zasilić klubową kasę, ale Florentino jest ostrożny: „Prawdopodobnie minie około trzech lat, zanim będziemy mogli wrócić do liczb, które zarabialiśmy przed pandemią”. Jeśli chodzi o powrót publiczności na stadiony, prezes Realu Madryt wyjaśnił, że wciąż istnieje pewna doza ostrożności. Część kibiców nie zdecydowała się jeszcze na powrót na trybuny. Nie ma jednak wątpliwości, że już wkrótce stadion będzie pełny.

Aktualizacja: Florentino poinformował w RMC Sport, że jego słowa o Mbappé „zostały źle zinterpretowane”.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!