/ Leszczu, Mateo, KRot

Asysta Brahima z Atlético, słaby występ Ødegaarda

Brahim Díaz zaliczył asystę w spotkaniu Ligi Mistrzów przeciwko Atlético Madryt. Martin Ødegaard zanotował z kolei fatalny występ z Brighton, a Raphaël Varane nie ustrzegł się błędów w starciu z Villarrealem. Jak spisali się pozostali?

Brahim Díaz (AC Milan)
Brahim pojawił się od początku na boisku w meczu z Atlético Madryt w Lidze Mistrzów i zanotował naprawdę dobre spotkanie. Przede wszystkim zaliczył asystę po świetnym dryblingu przy bramce, która dość długo dawała Milanowi trzy punkty. Do tego dorzucił aż dziesięć wygranych pojedynków (na 18 prób), celny strzał i dwa celne podania. Opuścił jednak boisko w 57. minucie jednym ze starć, ale ostatecznie skończyło się na strachu. Milan jednak przegrał 1:2 i musiał przełknąć naprawdę gorzką pigułkę.
Ocena WhoScored: 8,2/10

Następnie Hiszpan rozegrał 73 minuty w wyjazdowym starciu z Atalantą, które, pomimo świetnego występu całego Milanu, było dość trudne. Raz celnie uderzał na bramkę i dorzucił do tego jedno kluczowe podanie, ale z 11 pojedynków, których próbował, wygrał zaledwie 4, do tego zarobił żółtą kartkę. Miał ewidentne problemy, żeby rozwinąć skrzydła i nie wziął udziału w żadnej z bramek dla Rossonerich. Milan wygrał 3:2, ale Brahim z pewnością musi się poprawić, żeby utrzymać miejsce w składzie.
Ocena WhoScored: 7,0/10

Víctor Chust (Cádiz CF)
Po porażce z Rayo Vallecano grupa piłkarzu Cádizu wybrała się na imprezę. W tym gronie znalazł się też Chust. Gdy nagrania pojawiły się w mediach, zrobiło się zamieszanie i trener postanowił ukarać zawodników odsunięciem od kadry na mecz z Valencią, który zakończył się bezbramkowym remisem.

Takefusa Kubo (RCD Mallorca)
Japończyk nadal jest niezdolny do gry, a powodem tego jest kontuzja kolana, której nabawił się w starciu z Realem Madryt. W sobotę Mallorca wygrała u siebie z Levante 1:0.

Borja Mayoral (AS Roma)
W środku poprzedniego tygodnia otrzymał szansę w potyczce Ligi Europy przeciwko Zorii Ługańsk. W Zaporożu wszedł na boisko w 78. minucie, gdy rzymianie prowadzili 3:0. Hiszpan był aktywny, oddał dwa strzały (1 niecelny, 1 zablokowany), zaliczył też podanie kluczowe. Wynik jednak się nie zmienił i Roma wygrała ostatecznie 3:0. W weekend zespół José Mourinho wygrał u siebie z Empoli 2:0, ale tym razem Mayoral całe spotkanie obejrzał z ławki rezerwowych.

Álvaro Odriozola (ACF Fiorentina)
W niedzielne popołudnie Fiorentina mierzyła się ze znajdującym się w znakomitej formie Napoli. Hiszpan spędził na murawie 77 minut i nie popełnił żadnego znaczącego błędu, jednak kilka razy był minimalnie spóźniony w defensywie, co doprowadzało do groźnych kontrataków zawodników z Neapolu. Obrońca nie wyróżniał się na tle dobrze dysponowanego przeciwnika, oddając jeden strzał na bramkę rywala oraz raz odbierając piłkę. Ostatecznie Fiorentina przegrała u siebie 1:2.
Ocena WhoScored: 5,7/10

Reinier (Borussia Dortmund)
We wtorkowym meczu Ligi Mistrzów ze Sportingiem wszedł na boisko w 75. minucie i zmienił Donyella Malena. Zajął miejsce na środku ataku. Jego zespół prowadził 1:0 i dowiózł ten wynik do ostatniego gwizdka sędziego. Zaliczył kilka dość prostych i celnych podań, ale niczym szczególnym się nie wyróżnił.
Ocena WhoScored: 6,0/10

W potyczce z Augsburgiem Marco Rose dał mu szansę od 72. minuty, ale wynik także w sobotę się nie zmienił, gdy Brazylijczyk był na murawie. Był nieco aktywniejszy niż w meczu ze Sportingiem, oddał też jeden strzał (zablokowany). Zaliczył też jednak aż pięć strat. Pod nieobecność kontuzjowanego Hålanda trener sprawdza Reiniera na środku ataku, ale na razie efektów nie widać.
Ocena WhoScored: 6,2/10

Odeszli w letnim oknie transferowym

Fran García (Rayo Vallecano)
Tradycyjnie rozegrał w weekend całe spotkanie, ale tym razem jego zespół nie poradził sobie w Pampelunie, gdzie przegrał 0:1 z Osasuną. Fran nieźle spisywał się w defensywie, ale w jego poczynaniach ofensywnych było mnóstwo niedokładności. Żadne z jego sześciu dośrodkowań nie było celne, a pod względem strat był na trzecim miejscu w swojej drużynie. Nie był jednak jednym z winnych, a Rayo straciło decydującego gola dopiero w 91. minucie.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,5/10

Martín Calderón (Cádiz CF)
Nie uczestniczył razem z Chustem w imprezie, więc otrzymał powołanie na starcie z Valencią. Co więcej, pod nieobecność wielu graczy, dostał szansę i 70. minucie pojawił się na murawie. Nie był to spektakularny występ. Martín pomagał w defensywie i zaliczył łącznie tylko 8 kontaktów z piłką.
Ocena WhoScored: 6,3/10

Martin Ødegaard (Arsenal)
Za Martinem dość słabe spotkanie na wyjeździe z Brighton, które zakończyło się bezbramkowym remisem. Norweg został zmieniony jako pierwszy, już w 63. minucie, ale trudno się dziwić Artecie. Przez te 63 minuty miał zaledwie 29 kontaktów z piłką. Zanotował 11 strat, 0 strzałów, 0 kluczowych podań i 0 udanych dryblingów, a jego celność podań plasowała się na poziomie 76%. Nieudany występ Ødegaarda.
Ocena WhoScored: 6,1/10

Sergio Ramos (PSG)
Były kapitan Królewskich wciąż nie jest w pełni zdrowy, dlatego trenuje indywidualnie na murawie i na oficjalny debiut w zespole ze stolicy Francji musi jeszcze zaczekać. W środku tygodnia PSG mierzyło się w hicie kolejki Ligi Mistrzów z Manchesterem City i wygrało u siebie 2:0. Dobra dyspozycja w Champions League nie przełożyła się jednak na rozgrywki krajowe, ponieważ niedzielę zespół Mauricio Pochettino przegrał na wyjeździe z Rennes 0:2.

Raphaël Varane (Manchester United)
W Lidze Mistrzów rozegrał całe spotkanie z Villarrealem. Hiszpański zespół wyszedł bardzo odważnie na Old Trafford, więc obrona Czerwonych Diabłów miała co robić. Varane był zawodnikiem, który zaliczył najwięcej kontaktów z futbolówką w tym spotkaniu. Przy golu Francuz dał się wyciągnąć do środka boiska i później nie miał szans na powrót. Poza tym popełnił jeden błąd, stwarzając sytuację Alcácerowi. Ogólnie jednak jego postawę należy ocenić pozytywnie. Manchester United rzutem na taśmę wygrał 2:1.
Ocena WhoScored: 6,7/10

W ligowym spotkaniu z Evertonem defensywa United miała mniej pracy. Trudno się przyczepić do postawy Varane’a. Przy straconym golu znów nie było go w obronie, bo nie zdążył wrócić po rzucie rożnym, ale tę bramkę można zapisać na konto innych zawodników, którzy wcześniej powinni przerwać kontratak. Raphaël był bardzo aktywny i oddał jeden strzał, chociaż była to próba niskiej jakości. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Zawodnik kolejki: Brahim Díaz