/ Leszczu, Mateo, ostricz

Kolejny gol Brahima, Ødegaard wygrywa derby [VIDEO]

Choć jedynie Brahim miał wyraźny wkład w zwycięstwo swojej drużyny w ubiegły weekend, to dobrze będą go wspominać chociażby Martin Ødegaard czy Álvaro Odriozola. Jak spisała się reszta wypożyczonych i sprzedanych?

Brahim Díaz (AC Milan)
Tym razem Hiszpan miał złapać trochę odpoczynku po kilku meczach rzędu w wyjściowym składzie, ale w końcówce i tak musiał się pojawić na murawie. Gdy Milan remisował ze Spezią, to właśnie jemu przyszło strzelić zwycięskiego gola, gdy po raz kolejny zachował się jak rasowy snajper. Na boisku spędził zaledwie osiem minut, ale do gola dorzucił jedno kluczowe podanie i jeden wygrany pojedynek. Bardzo dobra forma Brahima na początku sezonu, która ma ogromne znaczenie dla Milanu.
Ocena WhoScored: 7,1/10

Víctor Chust (Cádiz CF)
Po dobrych występach zaskakująco powędrował na ławkę. Prawdopodobnie jednak szybko wróci do składu, bo pod jego nieobecność Cádiz stracił trzy gole i przegrał z Rayo 1:3.

Takefusa Kubo (RCD Mallorca)
Japończyk nie pojawił się na boisku w spotkaniu z Osasuną, a przyczyną tego była kontuzja kolana, jakiej 20-latek nabawił się kilka dni temu w starciu z Realem Madryt. Na ten moment dokładnie nie wiadomo, kiedy pomocnik wróci do gry. W niedzielne popołudnie Mallorka przegrała u siebie z Osasuną 2:3.

Borja Mayoral (AS Roma)
Derby stolicy Włoch oglądał z ławki rezerwowych. Zespół José Mourinho przegrał z Lazio 2:3, a hiszpański napastnik nie pojawił się na boisku nawet na minutę.

Álvaro Odriozola (ACF Fiorentina)
Hiszpan rozpoczął spotkanie z Udinese od pierwszej minuty i pokazał się z dobrej strony. Obrońca nie popełnił w tym meczu żadnych znaczących błędów w defensywie, a dodatkowo na plus możemy zaliczyć jego udział w akcji, po której został podyktowany rzut karny dla gości. Odriozola zaliczył jedno kluczowe podanie i dwa razy odebrał piłkę, a dodatkowo w doliczonych czasie gry obejrzał żółtą kartę. Hiszpan ma za sobą dobry występ, a jego zespół pokonał na wyjeździe Udinese 1:0.
Ocena WhoScored: 6,9/10

Reinier (Borussia Dortmund)
W wyjazdowym meczu z Borussią Mönchengladbach pojawił się na boisku w 82. minucie, gdy jego drużyna grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla Dahouda. Dortmundczycy musieli gonić wynik, ponieważ przegrywali 0:1, ale brazylijski pomocnik im nie pomógł. Był przy piłce 10 razy, powalczył w defensywie, ale w ataku niczym się nie wyróżnił. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie.
Ocena WhoScored: 6,2/10

Odeszli w letnim oknie transferowym

Fran García (Rayo Vallecano)
Jego zespół znów rozegrał świetny mecz, ale akurat lewy obrońca nie zachwycił. Nie miał dużo roboty w defensywie, zaliczył też sporo strat. Nie można zarzucić mu braku chęci, ale mimo bardzo regularnej gry na razie nie jest jednym z bohaterów Rayo, które w weekend pokonało Cádiz 3:1.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3

Martín Calderón (Cádiz CF)
Cádiz przegrał z Rayo Vallecano 1:3. Martín tradycyjnie siedział tylko na ławce rezerwowych.

Martin Ødegaard (Arsenal)
Choć dla samego Arsenalu był to świetny mecz, bo wygrali 3:1 w derbach Północnego Londynu, to Norweg raczej nie zaliczy go do udanych na poziomie indywidualnym. Choć dostał pełne 90 minut, to przydawał się raczej w utrzymaniu przy piłce niż czymkolwiek innym. Zanotował trzy podania kluczowe, ale jeśli chodzi o pojedynki, to głównie je przegrywał (zaledwie dwie wygrane na dziesięć prób). Do tego miał aż 11 strat. Sam jego występ był dość przeciętny, choć The Gunners chyba wracają na dobre tory.
Ocena WhoScored: 6,8/10

Sergio Ramos (PSG)
Były kapitan Królewskich nadal nie jest w pełni zdrowy, dlatego wciąż nie doczekał się swojego debiutu w PSG. Hiszpan trenuje indywidualnie na murawie, a w Paryżu twierdzą, że problemy stopera to wina… Realu Madryt. W sobotę PSG pokonało Montpellier 2:0.

Raphaël Varane (Manchester United)
Na Old Trafford przyjechała Aston Villa, a Varane znalazł się w podstawowym składzie. Nie można mieć zastrzeżeń do jego występu. W obronie bardzo często schodził blisko prawej linii boiska, asekurując Wana-Bissakę. W ofensywie oddał jeden niecelny strzał. Czerwone Diabły przegrały jednak 0:1. Przy straconym golu Raphaël nie zawinił.
Ocena WhoScored: 6,7/10

Zawodnik kolejki: Brahim Díaz