/ KRot, Mateo, ostricz

Dobry mecz Chusta, trafienie Brahima [VIDEO]

Brahim Díaz zaliczył ważne trafienie dla Milanu, a Víctor Chust rozegrał cały mecz z Barceloną, a jego zespół zachował czyste konto. Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Brahim Díaz (AC Milan)
Hiszpan wyszedł w pierwszym składzie na mecz z Venezią u siebie i zanotował kolejne dobre spotkanie. Był bardzo aktywny, choć nie szły mu pojedynki z piłkarzami rywali. Z czterech dryblingów, których próbował, nie wygrał ani jednego. Do tego zmarnował naprawdę świetną okazję po zgraniu głową Rebicia, gdy jego wolej poleciał wysoko nad bramką. Kilka minut później zachował się jednak jak rasowy snajper i z bliska otworzył wynik spotkania po podaniu Theo. Nie był to najlepszy mecz Brahima, jeśli chodzi o aspekty czysto piłkarskie, ale strzelił ważnego gola, który pomógł Milanowi wygrać 2:0 i kontynuować dobrą passę. Opuścił boisko w 81. minucie.
Ocena WhoScored: 7,1/10

Víctor Chust (Cádiz CF)
Rosną jego akcje w zespole Cádizu. Ostatnio wskoczył do jedenastki i spisał się na tyle dobrze, że w spotkaniu z Barceloną również zameldował się na murawie od samego początku. Miał sporo pracy i wywiązał się z niej bez zarzutu. Andaluzyjczycy zachowali czyste konto i wywalczyli remis w starciu z Katalończykami. Chust udzielał się również w ofensywie, gdzie oddał dwa strzały, ale nie zmierzały one w światło bramki. Poprzez taką grę może na dłużej zagościć w podstawowym składzie.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3

Takefusa Kubo (RCD Mallorca)
Mecz Mallorki z Realem Madryt był z całą pewnością ważnym wydarzeniem dla Japończyka, jednak nie będzie on dobrze wspominał ostatniej wizyty na Santiago Bernabéu. Kubo starał się stwarzać sytuacje oraz dwa razy uderzał na bramkę Thibaut Courtois, ale to Królewscy zdecydowanie dominowali na boisku i ostatecznie wygrali 6:1. Wysoka porażka nie jest jednak jedynym problemem 20-letniego pomocnika, który nie wyszedł na drugą połowę. Okazało się, że Kubo nabawił się kontuzji kolana i będzie pauzować przez kilka najbliższych tygodni.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 5,9/10

Borja Mayoral (AS Roma)
W starciu z Udinese nie zagrał nawet przez minutę. Jego zespół wygrał u siebie 1:0 po trafieniu Tammy'ego Abrahama.

Álvaro Odriozola (ACF Fiorentina)
We wtorkowy wieczór Fiorentina podejmowała Inter. Hiszpan pojawił się na murawie w 65. minucie i nie popełnił żadnego znaczącego błędu w defensywie, jednocześnie nie angażując się mocno w sporadyczne akcje ofensywne swojego zespołu. Ostatecznie Fiorentina przegrała u siebie 1:3.
Ocena WhoScored: 6,1/10

Reinier (Borussia Dortmund)
Jego zespół nie rozgrywał żadnego meczu w środku tygodnia. W ten weekend dortmundczycy zmierzą się na wyjeździe z imiennikiem z Mönchengladbach.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Martín Calderón (Cádiz CF)
Cádiz bezbramkowo zremisował z Barceloną, a Martín znów przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych.

Fran García (Rayo Vallecano)
Nadal cieszy się zaufaniem trenera i po raz kolejny ma za sobą całe spotkanie. Jego zespół wygrał 2:1, ale on nie miał dużego wpływu na żadne z trafień. Był poprawny w ataku i obronie, ale nie błysnął.
Ocena WhoScored: 6,6/10

Martin Ødegaard (Arsenal)
Norweg odpoczywał w meczu Pucharu Ligi przeciwko AFC Wimbledon. Jego koledzy pokonali niżej notowanego rywala 3:0.

Sergio Ramos (PSG)
Hiszpan dalej leczy kontuzję i data jego powrotu na boisko wciąż pozostaje nieznana. W środę PSG ograł na wyjeździe Metz 2:1.

Raphaël Varane (Manchester United)
W pucharowym starciu z West Hamem szansę otrzymali zmiennicy, więc Varane mógł odpocząć. Czerwone Diabły przegrały 0:1 i pożegnały się z rozgrywkami.

Zawodnik kolejki: Víctor Chust