5. kolejka: Atlético remisuje, ale jest liderem

Atlético zremisowało u siebie z Athletikiem 0:0 i wyprzedziło w tabeli Real Madryt i Valencię. Mecz z czerwoną kartką zakończył João Félix.

Piąta kolejka La Ligi rozpoczęła się wczoraj od wyjazdowej wygranej Cádizu z Celtą Vigo 2:1. Gospodarze mieli przewagę niemal przez cały mecz, w drugiej połowie całkowicie gnietli przeciwnika, ale ostatecznie muszą pogodzić się z tym, że trwającą serię gier zakończą w strefie spadkowej. Ciekawie było też dziś w starciu Rayo z Getafe. Zespół z Vallecas wygrał 3:0, a bardzo dobry mecz rozegrał Pathé Ciss, autor gola i asysty. Świetnie z kibicami przywitał się też Radamel Falcao, który wszedł na boisko w 71. minucie i już po upływie kolejnych dziesięciu ustalił wynik spotkania.

W drugim dzisiejszym spotkaniu Atlético Madryt podejmowało Athletic. Pierwsza połowa była dość wyrównana, a kibice zobaczyli jedną świetną szansę, której na gola nie potrafił jednak zamienić Antoine Griezmann. Obie drużyny miały swoje momenty, ale ofensywnej piłki zbyt wiele nie było.

Jako pierwsi w drugiej połowie zaatakowali gospodarze, ale to Baskowie stworzyli doskonałą okazję. Po zagraniu Raúla Garcíi w świetnej sytuacji znalazł się Iñaki Williams, uderzył obok Jana Oblaka i… obok słupka.

Atmosfera podgrzała się w 79. minucie. João Félix był ciągnięty za koszulkę i po chwili uderzył przeciwnika łokciem. Jesús Gil Manzano pokazał mu żółtą kartkę, ale Portugalczyk był tak zniesmaczony takim obrotem spraw, że wykonał gest pukania się w czoło. Arbiter nie zdążył schować kartonika, gdy znów wyfrunął w górę. Chwilę później João Félix wyfrunął do szatni. W końcówce świetną okazję miał jeszcze Asier Villalibre, ale ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.