Menu
/ marca.com

„Vinícius może dokonać wielkich rzeczy w futbolu”

Foto: „Vinícius może dokonać wielkich rzeczy w futbolu”
Fot. Getty Images

Były zawodnik Realu Madryt, Sávio, był gościem programu El Larguero na falach radia SER. Tematem przewodnim rozmowy z Brazylijczykiem był ewidentny progres, jaki w ostatnich miesiącach notuje Vinícius.

– Rozwój Viníciusa jest niezwykle ważny. Pamiętam, że gdy przechodził do Realu Madryt, to wszyscy mnie o niego pytali. Śledziłem jego karierę we Flamengo. Zaczynaliśmy w podobny sposób. Obaj od najmłodszych lat graliśmy właśnie w kategoriach młodzieżowych Flamengo. W tamtym czasie zawsze powtarzałem, że to młody piłkarz o wielkim talencie i ogromnych możliwościach. Od zawsze rzucały mi się w oczy dwie rzeczy – jakość przy zwodach i wielka osobowość. A to niezwykle ważne aspekty, aby móc grać w Realu Madryt.

– To piłkarz o wielkiej osobowości zarówno na, jak i poza boiskiem. Przechodził przez trudniejsze chwile, ale to coś zupełnie normalnego u 18-letniego zawodnika, który rozpoczyna swoją przygodę w Realu Madryt. Jednak zawsze widziałem u niego to, że chce się poprawiać. Pokazywał, że chce być w Realu Madryt i teraz udowadnia swoją jakość. Teraz ma czas i odpowiednią liczbę minut, aby pokazać wszystkim w Hiszpanii swój potencjał.

– Przejęcie roli lidera w reprezentacji Brazylii? To zupełnie inny proces. Na to trzeba zdecydowanie więcej czasu. Vinícius gra na tej samej pozycji co Neymar, dlatego będzie mu dużo trudniej, ale widać jego regularny rozwój pod względem technicznym, taktycznym, fizycznym... W Realu Madryt cały czas trzeba się poprawiać i jeśli utrzyma to tempo, to reprezentacja Brazylii będzie tylko kwestią czasu.

– Mbappé? W futbolu dużo się zmienia i często dzieje się to bardzo szybko. Mbappé to fantastyczny i fenomenalny zawodnik o ogromnych możliwościach fizycznych, technicznych, ze świetnym wykończeniem... Ale w futbolu dochodzi do wielu zmian. Jeśli Vinícius utrzyma ten poziom przez cały sezon, to może się dużo zmienić. Jednak jako były zawodnik i kibic Realu Madryt chciałbym móc ich oglądać razem w Madrycie. Nie jestem jedynie kibicem Realu Madryt, ale również fanem dobrego futbolu bazującego na umiejętnościach, jakości, zwodach... W obecnych czasach mamy tego coraz mniej na boiskach, dlatego uwielbiam takich piłkarzy jak właśnie Vinícius.

– Złota Piłka? Jest jeszcze za wcześnie, aby o tym mówić. Myślę, że teraz Vinícius powinien w dalszym ciągu skupiać się na tym, co robi – rozwijać się i poprawiać pod względem taktycznym, fizycznym, przy wykończeniach, podaniach, centrach... Jeśli dalej to będzie robił, to dokona wielkich rzeczy w futbolu.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!