Menu
/ RealMadridTV

Ancelotti: Mogę zapewnić, że Real będzie rywalizować w Lidze Mistrzów

Foto: Ancelotti: Mogę zapewnić, że Real będzie rywalizować w Lidze Mistrzów
Fot. RealMadridTV

Carlo Ancelotti pojawił się dzisiaj na konferencji prasowej przed jutrzejszym meczem Ligi Mistrzów z Interem. Przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi trenera Realu Madryt z tego telespotkania z dziennikarzami na San Siro w Mediolanie. Pełny zapis pojawi się na portalu tradycyjnie w dniu meczu.

– Mój związek z Ligą Mistrzów i Realem Madryt? Dla mnie Liga Mistrzów jest wyjątkowa. Wygrałem ją dwa razy jako piłkarz. Mam też świetne wspomnienia jako trener, na czele z La Décimą, moim ostatnim Pucharem Europy. W mojej głowie Liga Mistrzów ma specjalne miejsce.

– Czy wyciągnąłem najlepszą wersją Viníciusa? Staram się traktować Vinícius jak każdego innego. Popycham go na treningach i mówię mu, żeby był skupiony na pracy. Do tego dochodzi jego jakość. Jest w świetnej formie fizycznej i ma wielkie chęci na grę. Może być też tak, że czas, w którym nie był tak dobry, dodaje mu motywacji.

– Czy Real Madryt to główny faworyt Ligi Mistrzów? Trudno powiedzieć, czy jedna ekipa jest faworytem przed startem rozgrywek. Mogę zapewnić, że Real Madryt będzie rywalizować w Lidze Mistrzów. Podstawowy zamysł to maksymalne rywalizowanie. Będziemy rywalizować z bardzo silnymi zespołami, ale dla mnie dzisiaj trudno wskazać faworyta. Moja drużyna będzie jednak na pewno rywalizować i walczyć o wszystko.

– Kontuzja Marcelo? Mogę powiedzieć, że Marcelo miał świetny trening i był w kadrze na ten mecz. Naturalnie mógł tu zagrać, bo miał świetny trening, ale po nim poczuł mały ból. To mała sprawa, ale nie pozwoliła mu na przylot tutaj.

– Kontuzja Bale'a? Bale poczuł ból na trening na Santiago Bernabéu i myślę, że pozostanie poza grą przez kilka dni.

– Alaba? Myślę, że jest z nim dobrze i będzie mógł zagrać. Dzisiaj będzie trenować z ekipą i ocenimy jego dyspozycję.

– Czy da się lepiej bronić bez utraty siły w ataku? Tak, na pewno da się lepiej bronić. Nad tym pracujemy. Czasami zespół traci równowagę i tracimy pozycje, także z piłką. Musimy zajmować lepsze pozycje w rozgrywaniu akcji. Jeśli jesteś efektywny w zajmowaniu pozycji w trakcie rozgrywania akcji, jesteś lepiej ustawiony do bronienia, gdy nie masz futbolówki.

– Czy Marcelo mógł zaboleć brak miejsca w jedenastce w meczu z Celtą? Nie. Wczoraj trenował świetnie, czuł się doskonale. W niedzielę planowaliśmy, że będzie gotowy na ten mecz. W tym spotkaniu ważne będzie doświadczenie, które on posiada. Nie ma tu go jednak z nami i czekamy na jego szybki powrót.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!