Oceny zawodników po meczu z Celtą

Real Madryt wygrał u siebie z Celtą Vigo 5:2. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

1. Courtois

U Belga tak naprawdę znów nie ma za bardzo do czego się przyczepić. Oczywiście, puścił dwa gole, ale przy samych strzałach nie miał szans. Zanotował kilka udanych interwencji, na przykład przy strzale Denisa, a do tego dobrze rozgrywał piłkę. Solidny występ, choć wszyscy wolelibyśmy, pewnie z nim na czele, by zachowywał czyste konto.

2. Carvajal

Dani był bardzo aktywny zarówno w ataku, jak i w obronie. Często, gdy Celta wychodziła z kontrą, to właśnie Carvajal był jednym z najlepiej asekurujących, choć nie udało mu się to przy golu Cerviego. Nie może jednak zagrywać tak katastrofalnych piłek, jak w pierwszej połowie, gdy Aspas prawie trafił do siatki. Ta pomyłka mogła Real Madryt bardzo drogo kosztować.

3. Militão

Za Brazylijczykiem dość udane spotkanie, choć Królewscy stracili dwa gole. Zanotował cztery odbiory, dwa przechwyty i cztery wybicia, a do tego wygrał wszystkie pojedynki powietrzne, w których brał udział. Nie można jednak pozbyć się wrażenia, że wciąż nie jest zbyt pewny w wyprowadzeniu piłki, a jest to niezwykle ważna kwestia.

6. Nacho

Nacho zagrał dość słabe spotkanie. Miał tylko jeden odbiór i cztery wybicia, a w kluczowych sytuacjach to on się mylił. Najpierw, po błędzie Miguela, źle zagrał do Casemiro, a przy bramce Cerviego to on poszedł na raz i ostro sfaulował Aspasa, a ostatecznie zabrakło go we własnym polu karnym. Słaby występ możemy zrzucić na karb powrotu po kontuzji, ale lepiej, żeby szybko wrócił Nacho z poprzedniego sezonu.

35. Miguel Gutiérrez

Miguel wyglądał w tym meczu jak reinkarnacja Marcelo. Z jednej strony fatalny błąd przy pierwszej bramce Celty, a przy drugiej nie nadążył za Mallo. Z drugiej zaś zanotował fantastyczną asystę do Benzemy, nieco się rehabilitując i był ważnym ogniwem w ataku, popisując się nawet świetną ruletą. Na pewno ma ogromny potencjał, ale musi się zdecydowanie poprawić w obronie.

14. Casemiro

Dwie połowy i dwie różne wersje Brazylijczyka. W pierwszej nie do końca nadążał, gdy zawodnicy Celty wychodzili z kontrą, choć o straconego gola nie można go obwiniać. Widać było ogromną przestrzeń za jego plecami. W drugiej natomiast wrócił stary Casemiro, który spokojnie dusił w zarodku wszelkie akcje rywali i sprawnie transportował piłkę do przodu. Był też niezwykle ważny w rozegraniu przy „miękkich nogach” Nacho i Militão.

10. Modrić

Fantastyczny Lukita, który był reżyserem pod nieobecność Kroosa. Pokazywał się defensorom, był łącznikiem między obroną i atakiem, zagrał kilka prostopadłych piłek i świetnie rozrzucał grę na skrzydła. Wygrał cztery z pięciu pojedynków, a raz zablokował groźne uderzenie rywala. Świetnie mieć go z powrotem.

7. Hazard

Może nie był to najlepszy mecz Hazarda, ale swoje zrobił. Pomagał Benzemie w rozbijaniu obrony rywali, brał na siebie grę, wygrał 6 pojedynków (2. wynik w drużynie) i dwukrotnie celnie uderzał. Szkoda, że piłka nie chciała wpaść, ale z pewnością takiego Belga, poruszającego się po całej szerokości boiska, lubimy oglądać.

15. Valverde

Fede grał jako coś pomiędzy prawym skrzydłowym i środkowym pomocnikiem, ale ze swoich zadań się wywiązał. Dawał Królewskim dynamikę, gdy było to potrzebne i choć nie widzieliśmy go zbyt często w obronie, zaliczył 2 odbiory. W ofensywie natomiast zaliczył ważną asystę przy golu na 1:1 i może być z siebie w pełni zadowolony, zwłaszcza, że za nim tylko jedna pełna jednostka treningowa.

9. Benzema

Król. Trzy gole, fantastyczna asysta do Viníciusa, a przy tym wszystkim klasyczna gra w jego wykonaniu, czyli pomoc przy rozgrywaniu i branie na siebie odpowiedzialności. Takiego Karima chcemy oglądać i taki Karim jest jednym z najlepszych napastników na świecie.

20. Vinícius

Partidazo Viníciusa. Wygrał aż 10 pojedynków z rywalami, wywalczył trzy rzuty wolne i rzut karny, a do tego dołożył świetne trafienie. Mógł strzelić też drugiego gola, ale mimo świetnego zachowania dobrze interweniował Dituro. Gdy jest w takiej formie, rywale muszą się go obawiać.

25. Camavinga

Debiut na Bernabéu go nie onieśmielił. Eduardo strzelił gola sześć minut po wejściu na boisko, a poza tym pokazał, że po prostu ma ogromny potencjał. Choć zanotował trzy straty, to kilkukrotnie widać u niego było świetny przegląd pola i wizję gry, a do tego umiejętności techniczne, gdy był w stanie utrzymać się przy piłce tuż przy kilku rywalach. Będzie pociecha z tego chłopaka.