Menu
/ RealMadridTV, Movistar+

Ancelotti: Czuję się doskonale na tej ławce

Foto: Ancelotti: Czuję się doskonale na tej ławce
Fot. Getty Images

Carlo Ancelotti po meczu z Celtą Vigo udzielił wywiadów telewizjom Movistar+ i RealMadridTV. Przedstawiamy wypowiedzi trenera Realu Madryt z tych rozmów w strefie mieszanej Santiago Bernabéu.

– To był wieczór, w którym prawie wszystko nam wychodziło. Byliśmy kompletni pod względem błędów i jakości. Nie był to perfekcyjny mecz, ale kibice bardzo nam pomogli, szczególnie gdy przegrywaliśmy. Dwa razy popchnęli ekipę, która dobrze reagowała. Nie zaczęliśmy dobrze tego spotkania, podarowaliśmy im dwie kontry po dwóch stratach. Trzeba nad tym pracować, to jest jasne. Przy tym potencjał w ataku jest nadzwyczajny.

– Problemy w obronie martwią czy doprowadzają mnie do gniewu? Jasne, że musimy się poprawić, bo te błędy skomplikowały nam mecz. Zareagowaliśmy jednak dobrze. Nie możemy jednak tak sobie komplikować życia. Trzeba lepiej zaczynać mecze, a nie oddawać ich początki. To prawda, że były problemy z powrotami. Czasami trzeba jednak zagrać z większą równowagą.

– Potencjał w ofensywie? Trzeba się tym cieszyć. Hazard nie trafił, ale zagrał świetnie i doskonale łączył się z Karimem. Karim rozegrał wielki mecz, Vinícius także wielki mecz. Vinícius pokazał wiele jakości i świeżości. Myślę, że w ataku rozgrywaliśmy bardzo dobre akcje.

– Odwrócenie meczu w drugiej połowie? Myślę, że te pierwsze 20 minut drugiej części było bardzo dobre. Stworzyliśmy wiele sytuacji i wyszliśmy na prowadzenie. Po ich drugim golu straciliśmy trochę pewności siebie, bo mieliśmy spotkanie pod kontrolą. W przerwie skorygowaliśmy rzeczy w defensywie i chcieliśmy utrzymać rzeczy w ataku.

– Jak będziemy pracować nad obroną? Poprzez rozmowy. Poprzez pokazywanie tego, czego nie robimy dobrze i pracowanie nad tym. Jak mówię, bronienie to nie jest problem jakości, a problem z zaangażowanie i koncentracją. To zawiodło w pierwszej połowie.

– Zmiana Modricia z owacją? Luka rozegrał fantastyczny mecz. Był trochę zmęczony, więc go zdjąłem, bo mamy ważny mecz w środę i go potrzebujemy. Myślę, że niektórzy gracze byli trochę zmęczeni, na przykład Casemiro czy Valverde. Ich energia nie była taka sama, ale ich doświadczenie i ustawianie się było dobre.

–  Camavinga? Jest bardzo młody, musimy być wobec niego bardzo cierpliwi. Ma dużą jakość i teraz musi przyzwyczaić się do gry z tymi zawodnikami. Gol strzelony na Bernabéu w debiucie to na pewno dla niego coś dobrego.

– Powrót na Bernabéu musiał tak wyglądać: trochę błędów i trochę dobrych rzeczy. Gratuluję wszystkim madridistas. Moje odczucia po powrocie na Bernabéu? Świetne! To była dla mnie wielka radość. Minęło 6 lat od mojego poprzedniego meczu na Bernabéu, ale wydawało mi się, jakby to było wczoraj. Czuję się doskonale na tej ławce.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!