Menu
/ RealMadridTV

Florentino: Eduardo, witaj w twoim nowym domu

Foto: Florentino: Eduardo, witaj w twoim nowym domu
Fot. RealMadridTV

Florentino Pérez przywitał Eduardo Camavingę w Realu Madryt. Przedstawiamy zapis wystąpienia prezesa Królewskich z prezentacji francuskiego pomocnika.

– Eduardo Camavinga, Sofio, matko Camavingi, Celestino, ojcze Camavingi, Isabelle, Celvine i Celio, rodzeństwo Camavingi, witam w Miasteczku Realu Madryt. Dzisiaj ten klub wita młodego francuskiego piłkarza, który moim pewnym zdaniem pokaże tu swój talent, siłę i ducha walki. Wiem, że dzisiaj madridismo przyjmuje z dużymi emocjami przyjście tego zawodnika, który razem z rodziną walczył i zrobił wszystko, co było możliwe, by spełnić jedno z wielkich marzeń swojego życia.

– Camavinga i jego bliscy doskonale wiedzą, jak ciężka była ta droga i jak pełna poświęceń. Od dziecka przygotowywał się do zostania wielkim piłkarzem i od małego wykonywał wysiłek, by któregoś dnia założyć koszulkę Realu Madryt. Ten moment nadszedł.

– Chociaż ma on tylko 18 lat, Camavinga został jednym z tych graczy, których chcą pozyskać największe kluby w Europie. Camavinga chciał bronić tego herbu i marzył, by któregoś dnia zagrać na Santiago Bernabéu. My od 2 lat znaliśmy jego wielką jakość, jaką posiada pomimo młodego wieku i dlatego dzisiaj wszyscy witamy Eduardo Camavingę jako nowego gracza Realu Madryt. Witamy!

– Drogi Eduardo, jesteś już piłkarzem Realu Madryt. Nigdy nie zapomnisz tego dnia. Mam nadzieję, że to będzie początek wielkiej kariery w Realu Madryt wypełnionej triumfami. Przychodzisz do Realu Madryt z zaprzyjaźnionego klubu, jaki jest Stade Rennais. Tam zadebiutowałeś w Ligue 1 i w wieku zaledwie 16 lat stałeś się pierwszym piłkarzem urodzonym w 2002 roku, który zagrał w jednej z wielkich europejskich lig. W 2019 zdobyłeś Puchar Francji, a w wieku 17 lat i 9 miesięcy napisałeś historię, zostając najmłodszym debiutantem w historii reprezentacji Francji od 1914 roku.

– Teraz w wieku zaledwie 18 lat po raz pierwszy nałożysz koszulkę Realu Madryt, jednego z najbardziej podziwianych i szanowanych klubów na świecie. Klubu 13 Pucharów Europy. Klubu wymagającego maksymalnego zaangażowania. Od dzisiaj będziesz bronić herbu, który reprezentuje największe triumfy w historii futbolu, ale do tego reprezentuje serię wartości nabytych przez 119 lat naszej historii, z którymi identyfikują się miliony osób we wszystkich zakątkach świata.

– Drogi Eduardo, dzisiaj przeżywasz bardzo wyjątkowy dla ciebie dzień. Jest on jednak taki również dla całej twojej rodziny, która dzisiaj ci towarzyszy. Rodzice i rodzeństwo kochają cię najbardziej i wiem, że dzisiaj przeżywają wyjątkowe emocje. Twoi rodzice, Celestino i Sofia, oraz rodzeństwo doskonale wiedzą, czym jest poświęcanie się i walka z przeciwnościami w życiu. Od rodziców i rodziny nauczyłeś się zasad, które zawsze będą ci towarzyszyć i będą pomagać przezwyciężać największe przeciwności, jakie napotkasz.

– Tutaj czeka na ciebie kariera, w trakcie której nie będziesz sam. Nasi kibice będą wspierać cię w każdym meczu. Oni są powodem i silnikiem wszystkiego, co robimy. Przeżyliśmy i przeżywamy bolesny oraz złożony czas. Pandemia dotychczas uniemożliwiała nam bycie razem z kibicami, ale powoli będziemy odzyskiwać normalność.

– 1 marca 2020 roku rozegraliśmy ostatni mecz, w którym nasi kibice mogli pojawić się na Santiago Bernabéu. Minął rok i sześć miesięcy, w końcu w niedzielę będziemy mogli znowu być razem z częścią naszych fanów. Futbol wraca na Santiago Bernabéu. Wypowiedzenie tego wywołuje wielkie emocje po wszystkim, co przeżyliśmy w trakcie tych tak smutnych i dziwnych miesięcy.

– Drogi Eduardo, od teraz ciąży na tobie odpowiedzialność bycia częścią tego legendarnego klubu. Doszedłeś tutaj dzięki pracy, zdolności do poświęcania się, talentowi i niesamowitemu wysiłkowi rodziny, która wierzyła w ciebie w każdym momencie. Dzisiaj nakładasz koszulkę Realu Madryt. W niej będziesz bronić wartości, które naznaczyły nasz los. Ta koszulka reprezentuje sposób na mierzenie się z życiem. W niej możesz uszczęśliwiać miliony osób. Ta koszulka reprezentuje Real Madryt - drużynę, która nigdy się nie poddaje.

– Eduardo, witaj w twoim nowym domu, witaj w Realu Madryt.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!