/ Leszczu, ostricz, KRot

Gol Brahima daje Milanowi zwycięstwo [VIDEO]

Miniony weekend nie był specjalnie udany dla graczy związanych z Realem Madryt. Szczęśliwy może być Brahim, który swoim trafieniem zapewnił mediolańczykom komplet punktów. Jak radzili sobie pozostali?

Brahim Díaz (AC Milan)
Hiszpan wyszedł w pierwszym składzie Milanu na mecz z Sampdorią, grając za plecami napastnika. Zaledwie 9 minut zajęło mu trafienie do siatki po podaniu przed pole karne z prawej strony, ale miał przy tym uderzeniu dużo szczęścia. Brahim oddał trzy strzały ogółem, wygrał trzy pojedynki z rywalami i pomagał Milanowi utrzymywać się przy piłce, choć nie zanotował ani jednego kluczowego podania. Opuścił boisko w 69. minucie, ale może być zadowolony ze swojej postawy, bo to dzięki jego bramce Rossoneri wygrali na inaugurację sezonu.
Ocena WhoScored: 7,5/10

Víctor Chust (Cádiz CF)
W pierwszej kolejce zadebiutował, ale w drugiej powędrował na ławkę. Víctor nie pojawił się na murawie, a Cádiz podzielił się punktami z Betisem (1:1).

Takefusa Kubo (RCD Mallorca)
Japończyk, który pierwszą kolejkę La Ligi rozpoczął na ławce rezerwowych, tym razem znalazł się w wyjściowej jedenastce drużyny z Balearów. W starciu Mallorki z Deportivo Alavés Kubo pokazał się z dobrej strony i jego występ można uznać za solidny. Co prawda pomocnik nie oddał w sobotę żadnego strzału na bramkę rywala, ale mocno uczestniczył w akcjach ofensywnych swojego zespołu, zaliczając 83% skuteczności podań. 20-latek rozegrał 88 minut, a Mallorca wygrała z Alavés 1:0.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,8/10

Borja Mayoral (AS Roma)
Mimo odejścia Edina Džeko do Interu Hiszpan musi liczyć się z coraz większą konkurencją w ataku. Tego lata do Romy przybyli bowiem Tammy Abraham i Eldor Shomurodov. Uzbek zaczął w pierwszym składzie mecz eliminacji do Ligi Europy i zdobył ważną bramkę na 2:1 w wygranym meczu z Trabzonsporem na wyjeździe. Mayoral pojawił się na boisku dopiero w 82. minucie i nie zdziałał zbyt wiele. W meczu ligowym z Fiorentiną nawet nie powąchał murawy. Abraham wywalczył czerwoną kartkę dla Drągowskiego, a później zaliczył dwie asysty. W 69. minucie zmienił go Shomurodov, który… też zaliczył asystę. Mayoral obejrzał więc z ławki trzy asysty swoich konkurentów do walki o pierwszy skład.

Reinier (Borussia Dortmund)
Wrócił do klubu po turnieju olimpijskim w Japonii i zagrał około 10 minut w meczu o Superpuchar Niemiec przeciwko Bayernowi. Wszedł jednak przy wyniku 1:3 dla Bayernu i nie zrobił większej różnicy. Najwidoczniej Marcowi Rose też ten występ nie przypadł do gustu, skoro w kolejnym starciu BVB przeciwko Freiburgowi Brazylijczyk nie wszedł na boisko nawet na minutę. Ostatecznie dortmundczycy przegrali na wyjeździe 1:2.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Martín Calderón (Cádiz CF)
Doczekał się debiutu, chociaż na razie był to tylko epizod. Pojawił się na boisku w 88. minucie spotkania. Zaliczył ledwie 5 kontaktów z piłką i oddał jeden niecelny strzał.
Ocena Marki: bez oceny
Ocena Asa: bez oceny
Ocena WhoScored: 6,1/10

Fran García (Rayo Vallecano)
Jego zespół nie zaliczy początku ligi do udanych. Ponownie Rayo przegrało, choć tym razem mogło dłużej wierzyć w zadowalający rezultat. Na Estadio Anoeta poległo po trafieniu Mikela Oyarzabala z rzutu karnego. Fran García nie powinien jednak mieć sobie wiele do zarzucenia. Zaliczył aż siedem udanych interwencji w obronie (drugi wynik w zespole), zaliczył też dwa podania kluczowe (drugi wynik w zespole).
Ocena Asa: 1/3

Martin Ødegaard (Arsenal)
Norweg dopiero co sfinalizował swój transfer do Kanonierów, więc nie był dostępny na mecz z Chelsea. Arsenal przegrał 0:2 i po raz pierwszy w historii rozpoczął sezon od dwóch porażek i bez żadnego strzelonego gola.

Sergio Ramos (PSG)
Były kapitan Królewskich ciągle nie jest zdolny do gry, a jego powrót do rywalizacji spodziewany jest po wrześniowej przerwie na mecze reprezentacji. W piątkowy wieczór zespół PSG pokonał Brest 4:2.

Raphaël Varane (Manchester United)
W meczu z Southampton pojawił się na ławce rezerwowych, ale na debiut jeszcze musi poczekać. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Zawodnik kolejki: Brahim Díaz