Wygrana Barcelony, Real nadal liderem

FC Barcelona poszła śladami Realu Madryt i Atlético. W pierwszej kolejce zdobyła trzy punkty.

Pierwsza trójka poprzedniego sezonu zgodnie wygrała swoje spotkania. Real Madryt pokonał wczoraj Deportivo Alavés 4:1, dziś w Vigo dobrze poradziło sobie broniące tytułu Atlético Madryt, a Barcelona wygrała u siebie z Realem Sociedad.

Po niełatwym czasie związanym z odejściem Lionela Messiego, a także problemami ze zgłoszeniem nowych nabytków piłkarze Barcelony nie mieli ostatnio łatwo. Presję wywarły też Real i Atlético, które wygrały swoje mecze. Ronald Koeman postawił od pierwszych minut na Erica Garcíę i Memphisa Depaya, którzy przybyli do klubu latem.

Bohaterami zostali jednak ci, którzy byli w klubie już wcześniej. Wynik po wrzutce Memphisa otworzył Gerard Piqué, a dwa trafienia zanotował Martin Braithwaite. Barcelona grała znacznie lepiej i przewyższała rywala. Mając jednak aż trzybramkową przewagę dała rywalowi szansę na powrót. W ciągu czterech minut goście strzelili dwa gole, dlatego końcówka była dla Katalończyków wyjątkowo nerwowa. W doliczonym czasie gry gola strzelił jednak Sergi Roberto i Barcelona mogła cieszyć się z wygranej 4:2.