Oceny zawodników po meczu z Alavés

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Deportivo Alavés 4:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

1. Courtois

Nie miał bardzo wysoko zawieszonej poprzeczki, ponieważ z większością celnych strzałów przeciwnika poradziłby sobie nawet dużo mniej doświadczony bramkarz. Courtois sprokurował rzut karny, jednak trzeba przy tym zaznaczyć, że gdyby tego nie zrobił, bramka i tak by wpadła, a największą winę za całą tę akcję ponosi Militão.

17. Lucas Vázquez

W pierwszej połowie spisywał się kiepsko i nie pomagał drużynie w dużym stopniu. Poprawił się za to po przerwie i miał spory udział w trafieniu na 1:0, które otworzyło worek z bramkami. Miał słabe momenty, ale mimo wszystko spisał się całkiem poprawnie.

3. Militão

Do pomyłki przy wyniku 3:0 wszystko dobrze się układało. Praktycznie nie tracił piłek, dobrze wyglądał w rozegraniu czy wtedy, gdy decydował się na dłuższe zagranie. Wystawił Courtois na minę, która skończyła się rzutem karnym i golem dla Alavés. To on stał się wtedy zapalnikiem, wokół którego rywal próbował znaleźć kolejne niedoskonałości. Nie znalazł, ale po golu Militão nie wyglądał na tak pewnego jak wcześniej.

6. Nacho

Pierwszy raz w karierze zaczyna sezon jako zawodnik pierwszego składu. Nacho praktycznie wszystko robił dobrze. Radził sobie z wyprowadzaniem piłki, był agresywnym w pozytywnym tego słowa znaczeniu, a do tego strzelił gola na 2:0. Rywalizacja z Joselu nie była najłatwiejsza, ale Hiszpan dobrze sobie poradził.

4. Alaba

Na treningach i w swoim jedynym sparingu grał na środku obrony, ale wobec urazu Marcelo został przesunięty tam, gdzie u Carlo Ancelottiego w Bayernie występował najczęściej. Na boku defensywy spisał się dobrze, choć nie był to idealny występ. Stracił sporo piłek (15, najwięcej w zespole), ale zrekompensował to dobrą postawą w obronie i asystą w doliczonym czasie gry.

15. Valverde

Nie był tak widoczny jak Modrić, ale zrobił swoje. Jego akcja przy golu na 3:0 to majstersztyk. Szkoda, że Benzema nie strzelił gola od razu, ponieważ w oficjalnych statystykach Urugwajczyk niestety nie będzie miał przyznanej asysty. Solidny mecz Fede, który nie miał też żadnych problemów fizycznych, co w jego przypadku cieszy najbardziej.

14. Casemiro

Od czasu do czasu zdarza mu się całkowicie nieprzemyślane zagranie, ale te błędy nadrabiał dobrą postawą w obronie. Wymowna była akcja, po której faulowano Valverde – najpierw Brazylijczyk po bezmyślnym podaniu piętą stracił piłkę, ale po chwili ją odebrał i napędził akcję. Nie najlepiej wypadł za to w pojedynkach powietrznych (0 wygranych na 3).

10. Modrić

Real grał tak, jak ułożył to sobie w głowie Modrić. To on dyktował tempo ataków i starał się zarządzać grą Królewskich, gdy mieli piłkę w posiadaniu. Zaliczył asystę przy golu Nacho. Nie zapominał też o defensywie. Jedynie Casemiro miał więcej interwencji w obronie niż on.

18. Bale

Gdy cały zespół grał w pierwszej połowie kiepsko, Bale był tym, który próbował zrobić coś więcej niż pozostali. Skończyło się na trzech strzałach zza pola karnego, w drugiej połowie próbował jeszcze raz, ale został zablokowany. Szukał nieoczywistych rozwiązań, ale w drugiej połowie, gdy Real grał lepiej, Garetha było coraz mniej.

9. Benzema

W pierwszej połowie oddał tylko jeden strzał, ale w drugiej był już tym Karimem, który w poprzednim sezonie regularnie zamykał usta krytykom. Strzelił dwa gole i to między innymi dzięki niemu w roli lidera Real tak dobrze rozpoczął drugą część spotkania.

7. Hazard

Chętnie angażował się w grę, nie bał się pojedynków. Dobrą wiadomością jest to, że nawet po ostrzejszych starciach wstawał i grał dalej swój futbol. Zaliczył też bardzo ładną asystę do Benzemy przy golu na 1:0. Po obiecującym początku tradycyjnie czekamy na więcej.

20. Vinícius

Nie od razu wszedł na wysoki poziom, a po kilku minutach mogło się wydawać, że to nie będzie dobry występ. Im dalej w las, tym większą pewnością siebie emanował Brazylijczyk, który potrafił przebiec kilkadziesiąt metrów (!!!) i stworzyć sobie świetną sytuację. Szkoda, że szukał wtedy indywidualnego wykończenia, bo w polu karnym przeciwnika było czterech innych zawodników Realu. Potrafił jednak skończyć ten mecz z golem po udanym wykończeniu bardzo dobrego dośrodkowania Alaby. Dobra zmiana Viniego.

21. Rodrygo

Nie był tak aktywny jak jego rodak, grający po drugiej stronie boiska. Nie wchodził zbyt często w pojedynki, grał dość spokojnie. Trudno powiedzieć, by zawiódł, skoro wchodził przy dwubramkowym prowadzeniu, ale w ofensywie nie pokazał zbyt wiele.