Zwycięstwo pań w pierwszym sparingu

Piłkarki Realu Madryt pokonały dziś w Leoben Spartę Praga 3:0 i w dobrym stylu rozpoczęły odbywający się tam turniej.

Zawodniczki Realu Madryt w dobrym stylu rozpoczęły przygotowania do zbliżającego się sezonu. Królewskie pokonały Spartę Praga 3:0 po trafieniach Cardony, Kenti Robles i Rocío. Dodatkowym smaczkiem tego występu były koszulki, w jakich zagrały zawodniczki Davida Aznara. Piłkarki miały na sobie bowiem drugi, niebieski komplet strojów.

Las Blancas wyszły na to spotkanie dobrze skoncentrowane i od początku stwarzały dobre sytuacje. Sytuację sam na sam zmarnowała Kaci, a niepowodzeniem zakończyła się też próba Cardony. To jednak właśnie ta ostatnia znalazła drogę do bramki w 21. minucie po rzucie rożnym. Jeszcze przed przerwą zawodniczki Realu zdobyły dwie bramki. Najpierw po podaniu Teresy rezultat podwyższyła Kenti Robles. Wynik ustaliła Rocío, która wykorzystała błąd rywalek po stałym fragmencie gry.

W drugiej połowie goli już nie było, a oba zespoły obniżyły intensywność. Ostatecznie wynik się nie zmienił, choć szansę na kolejne trafienie miała Rocío. Dziś Królewskie rozegrają w Austrii kolejne spotkanie, a tym razem ich rywalkami będą zawodniczki Wackeru Innsbruck. Pierwszy gwizdek zabrzmi o 19:30.

Real Madryt – Sparta Praga 3:0 (3:0)
1:0 Cardona 21'
2:0 Robles 37'
3:0 Rocío 45'

Real Madryt: Gérard; K. Robles, Teresa, Peter, Kaci, Olga, M. Oroz, M. Cardona, Nahikari, Rocío, Zornoza. Grały także: Athenea, Corredera, Lorena, Esther, Lucía, Ivana i Pichi.
Sparta Praga: Slovpová, Bertholdová, Kotrcova, Dedinová, Martínkova, Ondrusová, Pochmanová, Ringelová, Kavalová, Cvrcková, Dlasková. Grały także: Subrtová, Krivská, Radová i Koubová.