Porażka w doliczonym czasie

Castilla ma za sobą drugi mecz podczas okresu przygotowawczego. Królewscy przegrany z Leganés 0:1 po golu w doliczonym czasie gry.

Drugi sparing i druga porażka Castilli. Jednak na tym etapie wyniki nie mają znaczenia, a w dzisiejszym spotkaniu Królewscy zaprezentowali się lepiej niż w pojedynku z Xerezem. Toczyli dosyć wyrównaną walkę z drużyną z Segunda División. Dopiero trafienie Cissé w doliczonym czasie rozstrzygnęło tę rywalizację. W podstawowym składzie Castilli znalazło się aż trzech zawodników z rocznika 2004: Obrador, Edgar, Manuel Ángel. Warto dodać, że na trybunach pojawił się Carlo Ancelotti.

Pierwsze okazje należały do Castilli. W jednej sytuacji w polu karnym wyraźnie faulowany był Guðjohnsen, lecz arbiter tego nie zauważył. Następnie Peter próbował zaskoczyć Riesgo strzałem zza połowy i niewiele mu do tego zabrakło. Chwilę później Królewskich musiał ratować Luis López po groźnym strzale Javiego Hernándeza. Do przerwy jednak goli nie było.

Po zmianie stron w obu zespołach doszło tylko do jednej zmiany. Na większe roszady trzeba było poczekać do 61. minuty. Zanim jednak to nastąpiło, bliski gola był Salazar, lecz jego uderzenie wylądowało na poprzeczce. Później debiut w barwach Castilli zaliczył Víctor Muñoz, który dzisiejszego ranka grał w sparingu Juvenilu A. To właśnie on mógł dać Blancos zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry. Nie udało mu się, a w odpowiedzi Leganés przeprowadziło skuteczny kontratak. Castilla nie miała już czasu na próbę doprowadzenia do remisu.

Real Madryt Castilla – Leganés 0:1 (0:0)
0:1 Cissé 92’

Real Madryt Castilla: Luis López, Obrador (Gonzalo 61’), Pablo Ramón (Marvel 61’), Edgar, Carrillo (Sibacha 71’), Santos (David Jiménez 71’), Morante (Néstor 77’), Manuel Ángel (Bruno Iglesias 61’), Peter (Víctor Muñoz 77’), Dotor (Pipi 77’), Guðjohnsen (Salazar 46’).

Leganés: Riesgo (Garrido 62’), Palencia (Recio 62’), Omeruo (Luis Perea 62’), Gaku (Sergio González 62’), Javi Hernández (Mario 74’), Doukouré (Rubio 62’), Naim (Cissé 74’), Diego (Juan Muñoz 62’), Rodri Tarín, Eraso (José Arnáiz 62’), Sabin Merino (Álex 62’).