Menu
/ as.com

Blanco rozwiązaniem problemu

Foto: Blanco rozwiązaniem problemu
Fot. Getty Images

Antonio Blanco wystąpił w starciu z Rangersami na pozycji Casemiro. Królewscy od kilku lat nie mogą znaleźć gracza o profilu Brazylijczyka, a 21-latek może okazać się lekiem na całe zło.

W meczu z Rangersami Antonio Blanco pokazał, że poszukiwania zmiennika dla Casemiro można uznać za zakończone. Królewscy już od kilku ładnych sezonów nie potrafią znaleźć piłkarza, który mógłby być godnym zastępcą dla Brazylijczyka, gdy ten potrzebuje odpoczynku. Hiszpan, który miał okazję zadebiutować w pierwszym zespole już w poprzednich rozgrywkach, rozpoczął mecz na Ibrox w wyjściowej jedenastce. Starcie Realu z Rangersami było dość wymagające pod względem fizycznym dla podopiecznych Ancelottiego, jednak mimo to Blanco zaprezentował się z dobrej strony i pokazał, że coraz lepiej czuje się w pierwszej drużynie Los Blancos.

Znalezienie piłkarza o takim samym profilu jak Casemiro było dla Królewskich nie lada problemem zwłaszcza na przestrzeni ostatnich dwóch sezonów. Od czasu odejścia z drużyny Marcosa Llorente w 2019 roku, brazylijski pomocnik nie podlegał praktycznie jakimkolwiek rotacjom u Zinédine’a Zidane’a. W Madrycie próbowano różnych rozwiązań, a jednym z nich było postawienie na Fede Valverde. Urugwajczyk wystąpił kilka razy na pozycji defensywnego pomocnika, jednak widoczne było, że zawodnik najlepiej czuje się na boisku, gdy ma więcej wolności i nie musi kurczowo trzymać się określonych zadań w defensywie.

Blanco, który ma na koncie zwycięstwo w Młodzieżowej Lidze Mistrzów z Castillą, zadebiutował w pierwszym zespole w poprzednich rozgrywkach w meczu przeciwko Getafe. Hiszpan miał również okazję wystąpić w spotkaniach z Cádizem, Realem Betis oraz Osasuną, w których to grał właśnie u boku Casemiro. Pod nieobecność Toniego Kroosa gracz Castilli był idealną opcją dla Zidane’a.

Blanco wykazał się dyscypliną taktyczną, a próbkę swoich możliwości mógł pokazać również w towarzyskim meczu Hiszpanii z Litwą. Luis Enrique nie mógł w tamtym starciu liczyć na swoich piłkarzy, ponieważ wszyscy zawodnicy przebywali na izolacji, a powodem takiego stanu rzeczy był pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa u Sergio Busquetsa. Mecz ostatecznie się odbył, a dorosłą kadrę zastąpiła reprezentacja U-21. Szansę na występ od Luisa de la Fuente otrzymał w tamtym spotkaniu właśnie Blanco i był to jego debiut w reprezentacji U-21. Warto wspomnieć, że pomocnik wcześniej występował już w zespołach U-17 oraz U-19.

Wobec małej liczby transferów przeprowadzanych przez Królewskich w trwającym obecnie okienku transferowym, 21-letni Hiszpan może okazać się istotnym wzmocnieniem w najbliższym sezonie. W kadrze wciąż znajduje się za dużo piłkarzy, jednak kwestia ta nie musi być problemem dla Antonio Blanco. Regulamin pozwala, aby pomocnik został wpisany do zespołu Castilli, a w takim przypadku Carlo Ancelotti będzie mógł powoływać go na mecze pierwszej drużyny bez żadnych dodatkowych komplikacji.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!