Japonia gromi Francję, kolejny gol Kubo

Japonia zgarnęła komplet punktów w fazie grupowej i w ćwierćfinale zmierzy się z Nową Zelandią. Kubo ponownie otworzył wynik meczu.

W efektownym stylu Japonia zakończyła rywalizację w fazie grupowej, rozbijając Francję aż 4:0. Po raz trzeci wynik spotkania otworzył Kubo, który do tej pory rozgrywa znakomity turniej i w klasyfikacji strzelców zajmuje trzecie miejsce. Do prowadzącego Richarlisona traci dwa gole. Również przy drugim trafieniu miał dzisiaj swój udział, a na drugą połowę już nie wyszedł. Trener chciał go oszczędzić przed ćwierćfinałem. Cała faza grupowa była świetnym występem Japonii, która strzeliła siedem goli, tracąc tylko jedną.

Selekcjoner Japonii dokonał trzech zmian w porównaniu do poprzedniego spotkania. Mimo zdobytych 6 punktów sprawa awansu nie była jeszcze rozstrzygnięta. Jednak gospodarze turnieju nie pozostawili Francji złudzeń. W 27. minucie wynik rywalizacji otworzył Kubo. Zawodnik Królewskich znalazł się w odpowiednim miejscu, żeby dobić piłkę po interwencji Bernardoniego. Chwilę później było już 2:0. Take posłał ładne podanie do Uedy, Bernardoni znów obronił pierwsze uderzenie, lecz był bezradny przy dobitce Sakaiego.

Wynik był już pewny dla Japończyków, więc selekcjoner zdecydował o pozostaniu Kubo w szatni w przerwie spotkania. Azjaci jednak kontynuowali dobrą grę i zdobywanie bramek. W 70. minucie Miyoshi strzałem spoza pola karnego zaskoczył Bernardoniego. Następnie Kolo Muani otrzymał czerwoną kartkę i Francuzi musieli radzić sobie w osłabieniu. Nie byli w stanie powstrzymać Japończyków przed kolejnym trafieniem. W doliczonym czasie gry rezerwowy Maeda wykończył kontratak, ustalając wynik spotkania. W ćwierćfinale Japonia zagra z Nową Zelandią.

Francja – Japonia 0:4 (0:2)