Kartka z kalendarza: 28 lipca

Prezentacja Ruuda, kolejne mecze towarzyskie oraz oficjalne przybycie legendy Królewskich do Schalke. Co działo się 28 lipca?

2006
Piętnaście lat temu na Santiago Bernabéu zaprezentowano nowy nabytek Realu Madryt, Ruuda van Nistelrooya. Królewscy zapłacili za niego Manchesterowi United około 15 milionów euro. Holender rozegrał w barwach Los Blancos 96 meczów i strzelił 64 gole.

2009
Dwanaście lat temu Real Madryt wygrał z Ligą de Quito 4:2. Gole dla Królewskich w tym meczu towarzyskiego turnieju Peace Cup strzelili Cristiano Ronaldo, Esteban Granero, Christoph Metzelder i Álvaro Negredo. Skrót tego spotkania możecie obejrzeć tutaj.
Skład Realu Madryt: Dudek; Salgado, Pepe, Metzelder, Marcelo; Gago, Guti (81; Drenthe); Cristiano (73' Raúl), Higuaín (73' Lass), Benzema (61' Negredo), Robben (46' Granero). Trener: Manuel Pellegrini.

2010
Jedenaście lat temu w Schalke 04 jako nowy nabytek zaprezentowany został Raúl Gonzalez, legenda Realu Madryt, która opuściła klub właśnie latem 2010 roku.

2016
Pięć lat temu Real Madryt rozpoczął przygotowania do sezonu 2016/17 od porażki z Paris Saint-Germain 1:3. Wszystkie gole padły w pierwszej połowie, a na bramki Ikoné i Meuniera (dwa) odpowiedział Marcelo trafieniem z rzutu karnego.
Skład Realu Madryt, 1. połowa: Casilla; Danilo, Varane, Nacho, Marcelo; Casemiro, Kovačić, Lucas Vázquez, Isco; Jesé i Morata. 2. połowa: Rubén Yáńez; Carvajal, Lienhart, Tejero, Achraf; Febas, Llorente, Enzo; Asensio, Ødegaard, Mariano. Trener: Zinédine Zidane.