Advertisement
Menu
Wyniki na żywo

Czterech piłkarzy Realu powołanych do Tokio

Jutro panowie rozpoczną bój o złoty medal w turnieju piłkarskim na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Do boju stanie czterech piłkarzy Realu Madryt.

Foto: Czterech piłkarzy Realu powołanych do Tokio
Fot. własne

Już dziś rozpoczęła się rywalizacja na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, a jutro do walki staną męskie zespoły piłkarskie. Swoich przedstawicieli na tym turnieju będzie miał także Real Madryt. Na turniej w Japonii wybrało się czterech graczy Królewskich. Wszystkich z nich możemy zobaczyć na murawach już jutro.

Najliczniejszą grupę stanowią Hiszpanie, którzy wybrali się do Azji w bardzo mocnym składzie. Nie powinno dziwić to, że to La Roja wymieniana jest jako faworyt do zdobycia złotego medalu. Luis de la Fuente powołał bowiem takich zawodników jak Pedro, Mikel Oyarzabal, Dani Olmo czy Pau Torres. Znalazło się też miejsce dla Jesúsa Vallejo, Daniego Ceballosa i Marco Asensio. Pierwszy z nich jest kapitanem reprezentacji olimpijskiej, ale prawdopodobnie zacznie jako rezerwowy, pozostała dwójka przewidziana jest do wyjściowej jedenastki.

Hiszpania rozpocznie Igrzyska Olimpijskie od starcia z Egiptem, które rozpocznie się już jutro o 9:30 polskiego czasu. Następnie zmierzy się z Australią (25 lipca o 12:30) i Argentyną (28 lipca o 13:00). Do ćwierćfinału awansują po dwa zespoły z każdej grupy, jednak La Roja celuje zdecydowanie wyżej.

Swojego przedstawiciela Królewscy mają także w zespole gospodarzy, którzy zmierzą się w fazie grupowej olimpijskiego turnieju z Republiką Południowej Afryki, Meksykiem i Francją. Obok Takefusy Kubo w barwach Japonii zobaczymy też między innymi Takehiro Tomiyasu, środkowego obrońcę Bolonii, który wkrótce może zmienić klub na zdecydowanie lepszy.

Na Igrzyskach Olimpijskich mogą występować zawodnicy, którzy urodzili się w 1997 roku lub później. Każda reprezentacja mogła jednak zgłosić trzech piłkarzy, którzy nie musieli spełniać tego wymogu. W Tokio zagrają między innymi Dani Alves, Guillermo Ochoa, André-Pierre Gignac, Max Kruse czy Diego Carlos. Zobaczymy też piłkarzy, którzy są coraz bardziej rozpoznawalni w Europie. Powołania otrzymali także Richarlison, Franck Kessié, Douglas Luiz czy Matheus Cunha.

Mecze fazy grupowej IO z udziałem zawodników Realu Madryt:
22 lipca, czwartek, 9:30 – Egipt vs Hiszpania
22 lipca, czwartek, 13:00 – Japonia vs RPA
25 lipca, niedziela, 12:30 – Australia vs Hiszpania
25 lipca, niedziela, 13:00 – Japonia vs Meksyk
28 lipca, środa, 13:00 – Hiszpania vs Argentyna
28 lipca, środa, 13:30 – Francja vs Japonia

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!