Kartka z kalendarza: 21 lipca

Pierwsze mecze przedsezonowe, ważne debiuty, prezentacja legendy drugiego zespołu i… powstanie Castilli. Co działo się 21 lipca?

1972
49 lat temu powstał Castilla Club de Fútbol. Klub zastąpił w lidze Agrupación Deportiva Plus Ultra i został nowym drugim zespołem Realu Madryt.

1981
40 lat temu w starym miasteczku sportowym Realu Madryt jako nowego zawodnika Castilli zaprezentowano Míchela, czyli José Miguela Gonzáleza Martína del Campo.

2013
Osiem lat temu Real Madryt pokonał Bournemouth 6:0 w pierwszym meczu towarzyskim przed sezonem 2013/14. Dwa gole strzelił Cristiano Ronaldo, a po jednym – Khedira, Higuaín, Di María i Casemiro. Był to pierwszy mecz Carlo Ancelottiego w roli szkoleniowca Realu Madryt. Po raz pierwszy w barwach Królewskich wystąpili wtedy też Dani Carvajal, Asier Illarramendi czy Isco. Skrót tego meczu możecie obejrzeć tutaj.
Skład Real Madryt, 1. połowa: Diego López; Carvajal, Pepe, Nacho, Coentrão; Modrić, Khedira; Cristiano, Isco, Özil i Benzema. 2. połowa: Jesús; Carvajal (Casado 67’), Mateos, Nacho (Quini 67’), Denis Czeryszew; Casemiro, Illarramendi, Di María, Kaká; Morata, Higuaín. Trener: Carlo Ancelotti.

2019
Dwa lata temu Real Madryt przegrał z Bayernem Monachium 1:3 w pierwszym meczu towarzyskim przed sezonem 2019/20. Gole dla Bawarczyków strzelili Tolisso, Lewandowski i Gnabry, a Królewscy odpowiedzieli pięknym trafieniem Rodrygo z rzutu wolnego. Był to pierwszy mecz Brazylijczyka w barwach Królewskich, tak jak dla Edena Hazarda, Ferlanda Mendy'ego, Takefusy Kubo czy Luki Jovicia. Skrót tego meczu możecie obejrzeć tutaj.
Skład Realu Madryt, 1. połowa: Courtois; Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo; Modrić, Kroos, Isco; Asensio, Benzema, Hazard. 2. połowa: Keylor; Javi Hernández, Nacho, De la Fuente, Mendy; Rodrygo, Seoane, Kubo; Lucas, Jović, Vinícius. Trener: Zinédine Zidane.