Klasyk dla naszych legend

Legendy Realu Madryt pokonały Barcelonę 3:2. Bohaterem meczu był Pedro Munitis, autor gola i asysty, który niestety nie dokończył meczu z powodu urazu.

Zespoły legend Realu Madryt i Barcelony rozegrały towarzyskie spotkanie w Tel Awiwie. Do Izraela zawitało mnóstwo byłych gwiazd obu zespołów – Roberto Carlos, Ronaldinho, Rivaldo czy Deco. Obecni byli też zawodnicy, którzy w przeszłości reprezentowali barwy obu drużyn. Tym razem nie było jednak żadnych zmian koszulek w przerwie. Luís Figo i Alfonso Pérez grali wyłącznie w barwach Królewskich, a Javier Saviola grał w bordowo-granatowym stroju.

Początek był raczej wzajemnym rozpoznaniem z przerwami na błyski Ronaldinho, który wyróżniał się w pierwszej połowie. Brazylijski gwiazdor próbował pokonać Jordiego Codinę niemal z 50 metrów, później na jego drodze stanął szkielet bramki, ale w 28. minucie sędzia podyktowała rzut karny po faulu na Savioli. 41-letni napastnik zamienił go na gola.

Jednym z najważniejszych momentów całego spotkania było wejście Pedro Munitisa. Już dwie minuty po pojawieniu się na boisku położył bramkarza i z ogromnym spokojem wyrównał stan rywalizacji, a po dwóch minutach zaliczył asystę przy trafieniu Alfonso, który skiksował, ale futbolówka szczęśliwie i tak wpadła do bramki Barcelony. Po bardzo mocnym początku Królewscy nieco opadli z sił, co wykorzystał Jofre Mateu. Dość łatwo ograł Ivána Campo i pokonał Codinę.

Remis nie utrzymywał się zbyt długo. W 70. minucie w środku pola odnalazł się Rubén de la Red, który nie przestraszył się wślizgów graczy Barcelony i po świetnym wykończeniu ponownie dał Realowi prowadzenie. Wynik meczu już się nie zmienił.

FC Barcelona – Real Madryt 2:3 (1:0)
1:0 Ronaldinho 28' (rzut karny)
1:1 Munitis 42'
1:2 Alfonso 44'