Wygrana Austrii, asysta Alaby

W pierwszym meczu grupy C EURO 2020 Austria pokonała Macedonię Północną 3:1. Asystę zaliczył David Alaba.

Pierwszy kwadrans upłynął dość spokojnie, jednak pierwsza niebezpieczna akcja od razu zakończyła się bramką Austriaków. W 17. minucie Stefan Lainer wykorzystał długie podanie od Marcela Sabitzera i otworzył wynik meczu. Pięć minut później mogło być już 2:0, ale dobrej sytuacji nie wykorzystał Saša Kalajdžić. W 28. minucie Goran Pandev wykorzystał błąd bramkarza, który w łatwy sposób wypuścił piłkę z rąk i wyrównanie stało się faktem.

Druga połowa nie była pokazem piłkarskich fajerwerków. Swoją szansę miał Michael Gregoritsch, ale dobrą interwencję zanotował Stole Dimitrievski. W 78. minucie piłkarz Augsburga w końcu trafił do siatki, zamykając dośrodkowanie Davida Alaby. Tuż przed upływem regulaminowego czasu gry podopieczni Franco Fody rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść, strzelając trzeci raz. Tym razem na listę strzelców wpisał się Marko Arnautović.

Alaba rozegrał 90 minut na pozycji środkowego obrońcy, lecz asystę posłał spod lewej linii bocznej. W defensywie był pewny, choć raz w groźnej sytuacji przepuścił piłkę między nogami. Błyskawicznie jednak naprawił swój błąd. Bardzo dobrze rozgrywał futbolówkę: zanotował 114 kontaktów z nią, zaliczył 93 celne podania (94%) i wygrał wszystkie z pięciu pojedynków z przeciwnikami. Teraz obie reprezentacje mogą czekać na wynik wieczornego meczu swojej grupy. O 21:00 Holandia zmierzy się z Ukrainą.

Austria – Macedonia Północna 3:1 (1:1)
1:0 Lainer 18' (asysta: Sabitzer)
1:1 Pandev 28'
2:1 Gregoritsch 78' (asysta: Alaba)
3:1 Arnautović 89' (asysta: Laimer)

Austria: Bachmann, Ulmer, Hinteregger, Dragović (46' Lienhart), Lainer, Alaba, Schlager (Ilsanker 94'), Laimer (93' Baumgartlinger), Baumgartner (58' Gregoritsch), Sabitzer, Kalajdžić (59' Arnautović).
Macedonia Północna: Dimitrievski, Alioski, Musliu, Velkovski, Ristovski (86' Musliu), Nikolov (63' Bejtulai), Elmas, Ademi, Bardhi (82' Trickovski), Trajkovski (63' Kostadinov), Pandev.