Menu
/ sefutbol.com

Oficjalnie: Llorente może wrócić na zgrupowanie Hiszpanii

Foto: Oficjalnie: Llorente może wrócić na zgrupowanie Hiszpanii
Fot. Getty Images

Hiszpańska reprezentacja poinformowała, że Diego Llorente otrzymał dwa negatywne wyniki testów na koronawirusa i może wrócić w piątek na zgrupowanie.

W niedzielę wieczorem poinformowano, że pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymał Sergio Busquets. Kapitan reprezentacji przebywał w bliskim kontakcie z innymi graczami i trenerami, więc Hiszpanie zaczęli mocno obawiać się masowego zarażenia. W nocy z wtorku na środę pozytywny wynik otrzymał także Diego Llorente, którego natychmiast wywieziono ze zgrupowania.

Hiszpańska reprezentacja poinformowała, że w środę wykonano dwa kolejne testy na Diego Llorente i oba były negatywne. Wyniki potwierdzono dodatkową kontranalizą i Hiszpanie informują, że pozytywny wynik był najprawdopodobniej rezultatem fałszywym.

Llorente przejdzie dwa dodatkowe testy PCR dzisiaj i jutro rano. Jeśli otrzyma dwa negatywne wyniki, w piątek po południu dołączy do kolegów na zgrupowaniu i wróci do drużyny. Ciągle jednocześnie w równoległej bańce pracuje 17 zawodników. Wczorajsze testy w ośrodku Federacji dały w całości wyniki negatywne, więc ryzyko masowego zarażenia znacząco maleje.

Zależnie od rozwoju sytuacji i kolejnych pozytywnych wyników testów Hiszpanie mogą dokonać zmian na liście na EURO 2020. Ekipa Luisa Enrique turniej rozpocznie poniedziałkowym meczem ze Szwecją i ma czas do tego dnia, by podać UEFA ostateczny skład na turniej.

Pierwotna kadra Hiszpanii na Mistrzostwa Europy:
Bramkarze
: Unai Simón (Athletic Bilbao), De Gea (Manchester United), Robert Sánchez (Brighton)
Obrońcy: José Gayà (Valencia), Jordi Alba (FC Barcelona), Pau Torres (Villarreal CF), Laporte (Manchester City), Eric García (FC Barcelona), Diego Llorente (Leeds United), Azpilicueta (Chelsea) i Marcos Llorente (Atlético Madryt)
Pomocnicy: Sergio Busquets (FC Barcelona), Rodri (Manchester City), Pedri (FC Barcelona), Thiago (Liverpool FC), Koke (Atlético Madryt) i Fabián (Napoli)
Napastnicy: Olmo (RB Lipsk), Oyarzábal (Real Sociedad), Morata (Juventus), Gerard Moreno (Villarreal), Ferrán Torres (Manchester City), Traoré (Wolverhampton) i Sarabia (PSG)
podkreśleni – zarażeni koronawirusem, przy czym Llorente może jutro wrócić na zgrupowanie.

Druga bańka:
Bramkarze: Kepa (Chelsea) i Álvaro Fernández (Huesca)
Obrońcy: Albiol (Villarreal), Mingueza (FC Barcelona), Cucurella (Getafe) i Miranda (Betis)
Pomocnicy: Fornals (West Ham), Soler (Valencia), Brais Méndez (Celta), Villar (Roma), Brahim (Milan) i Zubimendi (Real Sociedad)
Napastnicy: Rodrigo (Leeds United), Gil (Eibar), Pozo (Eibar), Pino (Villarreal) i Puado (Espanyol).

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!