Menu
/ marca.com, COPE, Chiringuito

Real chce zacząć sezon jako gospodarz na… stadionie Atlético?

Foto: Real chce zacząć sezon jako gospodarz na… stadionie Atlético?
Fot. Getty Images

Real Madryt sonduje możliwość rozegrania pierwszych meczów nowego sezonu na… Wanda Metropolitano, stadionie Atlético Madryt.

MARCA podaje drogę, jaką Real Madryt chce obrać przed startem nowego sezonu: z Santiago Bernabéu na Alfredo Di Stéfano i z Alfredo Di Stéfano na… Wanda Metropolitano. Dziennik twierdzi, że Real Madryt sonduje możliwość rozegrania na stadionie Atlético Madryt pierwszych meczów domowych w kolejnym sezonie. Informację potwierdza radio COPE.

Powodem analizowania tej opcji jest oczywiście powrót kibiców na trybuny. Wszystko wskazuje na to, że nowy sezon La Ligi rozpocznie się przy przynajmniej 50% zapełnieniu obiektów. Przy oddaniu jednak od marca 2020 roku Bernabéu w pełni w ręce robotników powrót nie jest taki prosty z powodu przejęcia murawy, trybun i tunelu logistycznego przez maszyny. Gazeta twierdzi, że klub chce wrócić do gry Bernabéu, ale wstępnie będzie to możliwe najwcześniej we wrześniu lub październiku, a radio COPE mówi nawet o listopadzie.

Sezon ligowy ruszy już w połowie sierpnia i Królewscy chcą skorzystać z Wandy, by móc zaprosić na swoje mecze około 30-40 tysięcy fanów i wykorzystać w pełni powrót kibiców. Na Alfredo Di Stéfano przy niedostępności większej części trybun na stadion mogłoby wejść zaledwie kilka tysięcy fanów.

Podstawą tego planu są oczywiście dobre stosunki Królewskich z Atlético Madryt. Rojiblancos nie chcą niczego komentować do czasu wystosowania przez Real Madryt formalnego wniosku o umożliwienie rozgrywania swoich meczów na Wanda Metropolitano, a do tego potrzeba stworzenia strategii organizacyjno-finansowej.

MARCA przypomina jednak, że rok temu po potwierdzeniu wznowienia rozgrywek po okresie lockdownu prezes Enrique Cerezo publicznie potwierdził, że jest gotowy udostępnić swój obiekt sąsiadom: „Niech nikt nie wątpi, że będziemy do dyspozycji Realu Madryt. Nie ma żadnych wątpliwości”. Zrobił to na uroczystości z José Luisem Martínezem-Almeidą, alkadem Madrytu i kibicem Atleti, który wtedy też popierał taką ideę: „To nie byłby pierwszy raz. Już to widzieliśmy i wiemy, że ani klub, ani jego kibice nie mieliby z tym problemu”.

W tej sytuacji w grę wchodzi także odgórne ustawienie terminarza ze zwiększeniem liczby starć wyjazdowych Los Blancos na starcie nowego sezonu. Dziennik twierdzi, że klub już poprosił o to La Ligę, a celem jest oczywiście rozegranie jak najmniejszej liczby spotkań na Wanda Metropolitano i jak największej na Santiago Bernabéu. Terminarz rozgrywek w Hiszpanii nie jest jeszcze ustalony, ale jeśli La Liga ruszy 13 sierpnia, to do połowy października rozegranych będzie zapewne około 7 kolejek ligowych i 2 spotkania w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Warto podkreślić, że Josep Pedrerol w programie Chiringuito przekazał, że według jego informacji Real Madryt nie myśli o takim rozwiązaniu i chce zacząć sezon na Santiago Bernabéu.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!