Menu
/ abc.es

ABC: Real organizuje już pożegnanie Ramosa

Foto: ABC: Real organizuje już pożegnanie Ramosa
Fot. Getty Images

Odejście kapitana jest już przesądzone i nie ma od niego odwrotu. Klub jeszcze w czerwcu chce mu zorganizować specjalną sesję fotograficzną z 22 pucharami, które wygrał w barwach Realu. On sam może zaś stawić się na konferencji prasowej.

Futbol sprawia czasem, że dochodzi do niespodziewanych rozstań i tak będzie w przypadku Realu Madryt oraz Sergio Ramosa. Negocjacje między klubem a kapitanem przedłużyły się o ponad półtora roku, aż do momentu, gdy Królewscy zdecydowali się wycofać swoją ofertę. Los Blancos proponowali Hiszpanowi jeszcze rok gry w drużynie, ale przez pięć miesięcy nie doczekali się odpowiedzi.

Real czekał do końca minionego sezonu, ale nic się nie wydarzyło. 35-latek jest już praktycznie wolnym piłkarzem. W grudniu mówił, że ma propozycję od PSG, a klub jest przekonany, że podpisze z kimś kontakt. Tyle samo czasu, półtora roku rozmów, potrzebowano, aby sześć lat temu osiągnąć porozumienie, pięcioletnią umowę, która została później przedłużona o kolejny rok i kończy się w tym miesiącu. Różnica polega na tym, że tym razem nie udało się osiągnąć żadnego porozumienia.

Florentino Pérez chce jeszcze porozmawiać z Sergio Ramosem, ale już nie w sprawie kontraktu, lecz pożegnania, na które zasługuje kapitan. Prezes chciałby, żeby doszło do niego jeszcze w czerwcu, ponieważ 1 lipca obrońca oficjalnie nie będzie już zawodnikiem Realu Madryt. Królewscy chcą pożegnać go z wszelkimi honorami i podziękować za szesnaście lat spędzonych w klubie.

Pomysł Realu zakłada, że Ramos stawi się w Madrycie, gdzie dojdzie do sesji fotograficznej, na której zostaną pokazane 22 puchary, jakie udało mu się zdobyć w barwach Los Blancos. Stoper przebywa obecnie na wakacjach w Sewilli i konieczne będzie znalezienie odpowiedniego terminu, aby móc wszystko zorganizować. Klub jest otwarty na pożegnanie z honorami, ale ostatecznie decyzja będzie należeć do piłkarza.

To dziwna sytuacja, niewytłumaczalna dla piłkarskiego laika, bo Sergio Ramos mówi, że jest madridistą i wciąż powtarza, że jego pragnieniem jest pozostanie w Realu Madryt. Zawodnik chciał przedłużenia umowy na dwa lata, w uznaniu jego zasług. Ale Florentino Pérez podtrzymuje swoją politykę przedłużania kontraktów z roku na rok wśród zawodników, którzy mają 35 lat. To jest przypadek Ramosa. Podobna sytuacja miała swego czasu miejsce w przypadku Pepe. Portugalczyk też nie chciał podpisać rocznej umowy, więc odszedł z klubu za darmo.

Temat Ramosa jest dla Realu zamknięty. Królewscy twierdzą, że nie ma już odwrotu i dlatego jeszcze w maju oficjalnie poinformowali o pozyskaniu Davida Alaby. Ramos z kolei był gotowy obniżyć swoje wynagrodzenie o 10%, jeśli otrzymałby dwuletni kontrakt. Jednak siedem miesięcy temu nie chciał godzić się na żadne zmniejszenie pensji i oczekiwał podwyżki, ponieważ uznał, że na nią zasługuje.

Real Madryt nie był wcale zadowolony z tego, że Ramos powiedział w grudniu całej drużynie, że nie zamierza zgadzać się na obniżenie wynagrodzenia, kiedy klub poprosił go o rozmowę z zespołem i przedstawienie tej prośby. Tylko Casemiro podniósł rękę i zgodził się na mniejszą pensję. Teraz Nacho, Modrić i Lucas Vázquez, którzy przedłużyli umowy, zgodzili się na obniżki. Podobnie mają zachować się też Benzema i Carvajal.

Ramos planuje teraz zorganizować konferencję prasową lub napisać otwarty list, tak jak zrobił to Zinédine Zidane, gdy oficjalnie potwierdzono jego odejście. Pożegnanie z kapitanem nastąpi niebawem i jest już przesądzone.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!