Menu

Podsumowanie ocen za sezon 2020/21 – lewi obrońcy

Foto: Podsumowanie ocen za sezon 2020/21 – lewi obrońcy
Fot. Getty Images

Za nami kolejny sezon, w którym po każdym meczu użytkownicy razem z redakcją mogli ocenić występy piłkarzy Realu Madryt. Wszystkie mecze już za nami, dlatego to najlepszy czas na podsumowanie not, które wystawialiśmy Królewskim na przestrzeni ostatnich miesięcy. Zapraszamy na czwartą część zestawienia.

Ferland Mendy
Przez większość sezonu dopisywało mu zdrowie, ale zabrakło go w samej końcówce. Po rewanżu z Liverpoolem zagrał tylko raz i w ważnych chwilach niestety nie mógł pomóc zespołowi. Mendy utrzymywał wysoki poziom przez większość sezonu. W spotkaniach z Getafe i Atalantą spisał się świetnie w ofensywie, w obu tych meczach strzelił gole. Zwłaszcza w starciu z Włochami pokazał się z bardzo dobrej strony: najpierw wywalczył czerwoną kartkę dla rywala, a potem świetnym strzałem zza pola karnego przesądził o wygranej Królewskich. W defensywie trudno mu cokolwiek zarzucić. W ofensywie trzeba jednak wymagać więcej. Skończył sezon bez choćby jednej asysty, co dla bocznego obrońcy (choć czasem też jednego ze środkowych) jest rezultatem bardzo słabym. Jego pozycja w zespole jest jednak niezagrożona. 
Mecze (w pierwszym składzie): 38 (36)
Minuty: 3429
Bramki: 2
Asysty: 0
Średnia ocena redakcji: 3,63
Średnia ocena użytkowników: 3,42
Gracz meczu: 2

Marcelo
Był taki moment w tym sezonie, w którym jako kibice chyba wszyscy daliśmy się trochę oszukać. Przesunięcie Marcelo na wahadło i uwolnienie go ze ścisłych obowiązków defensywnych miało wyzwolić w nim to, w czym zakochaliśmy się przed laty. O ile w kilku pojedynczych spotkaniach spisał się nieźle, o tyle na przestrzeni całego sezonu często zawodził i był jednym z najsłabszych zawodników Realu. Sportowo daje zespołowi coraz mniej, a korelacja między jego obecnością na boisku a zdobyczą punktową jest coraz widoczniejsza. Skończył sezon praktycznie jako trzeci obrońca, ponieważ w końcówce sezonu trener wolał postawić na Miguela.
Mecze (w pierwszym składzie): 19 (15)
Minuty: 1396
Bramki: 0
Asysty: 4
Średnia ocena redakcji: 2,44
Średnia ocena użytkowników: 2,50
Gracz meczu: 0

Miguel Gutiérrez
Przed sezonem wiedzieliśmy, że Real Madryt ma perełkę w składzie, która może dostawać jakieś szanse, ale przez kilka pierwszych miesięcy nie widzieliśmy Miguela nawet w kadrze meczowej. Zadebiutował w kwietniu w meczu z Cádizem, a pierwszą szansę od pierwszej minuty miał w starciu z Granadą. Już po kilkunastu minutach zaliczył wtedy piękną asystę przy trafieniu Luki Modricia. Pokazał się z dobrej strony także w rozegraniu piłki i defensywie. Jeśli Marcelo odejdzie latem, Królewscy nie powinni zajmować się szukaniem innego lewego obrońcy. Mają go w domu. Miguel jest gotowy, by być częścią kadry pierwszego zespołu.
Mecze (w pierwszym składzie): 6 (3)
Minuty: 333
Bramki: 0
Asysty: 1
Średnia ocena redakcji: 4,03
Średnia ocena użytkowników: 3,96
Gracz meczu: 0

PODSUMOWANIE OCEN – BRAMKARZE

PODSUMOWANIE OCEN – ŚRODKOWI OBROŃCY

PODSUMOWANIE OCEN – PRAWI OBROŃCY

Następna część podsumowania: pomocnicy.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!