Menu

Podsumowanie ocen za sezon 2020/21 – prawi obrońcy

Foto: Podsumowanie ocen za sezon 2020/21 – prawi obrońcy
Fot. Getty Images

Za nami kolejny sezon, w którym po każdym meczu użytkownicy razem z redakcją mogli ocenić występy piłkarzy Realu Madryt. Wszystkie mecze już za nami, dlatego to najlepszy czas na podsumowanie not, które wystawialiśmy Królewskim na przestrzeni ostatnich miesięcy. Zapraszamy na trzecią część zestawienia.

Lucas Vázquez
Sezon tak naprawdę zaczął się dla niego w meczu z Barceloną i na meczu z Barceloną się skończył. Na początku rozgrywek nie grał zbyt często, ale gdy kontuzji w Klasyku doznał Nacho, dość niespodziewanie zastąpił go na prawej stronie obrony, na której występował z dużą regularnością wobec coraz częstszych problemów zdrowotnych Daniego Carvajala. Ostatecznie Zidane to właśnie na Lucasa stawiał najczęściej na pozycji prawego obrońcy. 29-latek nie jest idealnym defensorem. Przytrafiają mu się różne błędy, jednak ostatecznie nawet w ustawieniu w czwórce z tyłu można było być względnie spokojnym o jego postawę. Grał na pozycji, do której mimo wszystko nie był przyzwyczajony w ciągu ostatnich lat, ale w ogólnym rozrachunku dał radę. Zawalił mecze z Athletikiem w Superpucharze czy Alcoyano w Pucharze Króla, ale mimo wszystko udowodnił swoją przydatność i wszechstronność. Szkoda, że starcie z Busquetsem w drugim Klasyku już w pierwszej połowie zakończyło jego sezon.
Mecze (w pierwszym składzie): 34 (31)
Minuty: 2910
Bramki: 2
Asysty: 6
Średnia ocena redakcji: 3,31
Średnia ocena użytkowników: 3,24
Gracz meczu: 1

Dani Carvajal
Kontuzje, kontuzje i jeszcze raz kontuzje. Trudno nawet ocenić Carvajala pod kątem piłkarskim, ponieważ przez większość sezonu sztab szkoleniowy nie mógł na niego liczyć. Urazy nie pozwoliły mu rozwinąć skrzydeł i właściwie poza wyraźną zwyżką formy w połowie grudnia (domowe mecze z Atlético i Athletikiem) nie ma go za co chwalić. Zazwyczaj nie schodził poniżej pewnego poziomu, jednak przez problemy zdrowotne nie był w stanie pomóc kolegom w większym stopniu. 
Mecze (w pierwszym składzie): 15 (13)
Minuty: 1164
Bramki: 0
Asysty: 2
Średnia ocena redakcji: 3,77
Średnia ocena użytkowników: 3,65
Gracz meczu: 1

Álvaro Odriozola
Jego wynik w klasyfikacji kanadyjskiej dorównał temu Carvajala i pewnie za to należą się Odriozoli brawa. Pierwsze miesiące ubiegłego sezonu były dla niego bardzo trudne, ale nadrobił to w końcówce. Strzelił gole z Granadą i Cádizem, a wraz z upływem czasu i kolejnymi szansami wyglądał coraz lepiej także w obronie. Jak na kogoś, kto nie gra przez ponad pół sezonu i otrzymał szansę, spisał się mimo wszystko nie najgorzej. Nie wiadomo, czy zostanie w drużynie na kolejny sezon, jednak na pewno poprawił swoją sytuację – czy to w Realu Madryt, czy na rynku transferowym.
Mecze (w pierwszym składzie): 16 (10)
Minuty: 1007
Bramki: 2
Asysty: 0
Średnia ocena redakcji: 3,05
Średnia ocena użytkowników: 3,00
Gracz meczu: 0

Marvin Park
Pewnie sam nie spodziewał się, że zostałby uwzględniony w jakiejkolwiek klasyfikacji prawych obrońców, ponieważ zwykle grał w drugiej drużynie jednak nieco wyżej. W pierwszych dwóch meczach trudno było znaleźć powody do pochwał, ale gdy wychodził w pierwszej jedenastce – z Getafe i Granadą – spisywał się nieźle. Niestety nie dokończył żadnego z tych spotkań, ponieważ na drodze stanęły problemy zdrowotne czy ostre wejścia przeciwników. Pokazał się z niezłej strony i choć nie ma większych szans na grę na pozycji prawego obrońcy lub wahadłowego w kolejnym sezonie, można się spodziewać sporego zainteresowania wypożyczeniem 20-latka.
Mecze (w pierwszym składzie): 4 (2)
Minuty: 140
Bramki: 0
Asysty: 1
Średnia ocena redakcji: 3,14
Średnia ocena użytkowników: 2,99
Gracz meczu: 0

PODSUMOWANIE OCEN – BRAMKARZE

PODSUMOWANIE OCEN – ŚRODKOWI OBROŃCY

Następna część podsumowania: lewi obrońcy.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!