Eden Hazard musi jeszcze poczekać na powrót do reprezentacji, w której po raz ostatni zagrał w listopadzie 2019 roku, gdy Belgowie mierzy się z Cyprem. Później były gracz Chelsea zmagał się z koronawirusem i różnymi problemami mięśniowymi, które uniemożliwiały mu grę w kadrze. Wygląda na to, że pomimo zapewnień Roberto Martíneza, piłkarz nadal nie doszedł do siebie po ostatniej kontuzji uda.
30-latek nie usiadł dziś nawet na ławce rezerwowych w meczu, w którym Belgowie mierzyli się na własnym boisku z Grekami. Selekcjoner Czerwonych Diabłów twierdził ostatnio, że piłkarz Realu Madryt nie musi być gotowy na 100%, by grać, ale znajduje się w najlepszej formie od dwóch lat. Dzisiaj nie miał jednak okazji, by to udowodnić. W kadrze meczowej nie znalazł się także Thibaut Courtois, ale w jego przypadku chodzi po prostu o dodatkowy odpoczynek po trudnym sezonie klubowym, w którego trakcie bramkarz przegapił tylko jedno spotkanie. Między słupkami stanął więc Simon Mignolet, a Belgowie w Brukseli połowicznie poradzili sobie bez obu zawodników Realu Madryt, bowiem tylko zremisowali 1:1 z Grekami. Bramki zdobyli Thorgan Hazard i Jorgos Dzawelas.
W innym towarzyskim meczu szansę na występ mógł otrzymać z kolei Andrij Łunin, ale i on nie zasiadł nawet na ławce rezerwowych. Ukraińcy mierzyli się z Irlandczykami, a golkiper Królewskich oglądał ten mecz z wysokości trybun, gdyż między słupkami stanął Heorhij Buszczan, a w odwodzie czekali Andrij Piatow i Anatolij Trubin. Ukraina wygrała 1:0 po golu Ołeksandra Zubkowa. Łunin po raz ostatni zagrał w barwach reprezentacji w listopadzie 2020 roku w meczu z Polską i nie wydaje się, by w najbliższym czasie miał powiększyć swój dorobek występów w kadrze.
Belgowie rozegrają kolejny sparing już w najbliższą niedzielę i o godzinie 20:45 zmierzą się u siebie z Chorwatami. Ukraińcy w poniedziałek o 18:00 podejmą zaś na własnym boisku Cypryjczyków.
Komentarze (11)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się