Menu
/ realmadrid.com

Oficjalnie: Zinédine Zidane nie jest już trenerem Realu Madryt!

Foto: Oficjalnie: Zinédine Zidane nie jest już trenerem Realu Madryt!
Fot. Getty Images

Francuski szkoleniowiec po raz drugi odchodzi z klubu i niebawem Real Madryt będzie miał nowego trenera.

Dziś stało się faktem to, co większość obserwatorów sugerowała od dłuższego czasu. „Real Madryt informuje, że Zinédine Zidane podjął decyzję o zakończeniu obecnego etapu w roli trenera naszego klubu. To czas, aby uszanować jego decyzję i okazać uznanie dla jego wieloletniego profesjonalizmu, poświęcenia i pasji oraz tego, co reprezentuje jego postać dla Realu Madryt.

Zidane to jedna z wielkich legend Realu Madryt, a jego legenda wykracza poza to, kim był jako trener i zawodnik naszego klubu. Wie, że jest sercem Realu Madryt i że Real Madryt jest i zawsze będzie jego domem”, poinformowali na swojej oficjalnej stronie internetowej Królewscy.

Druga trenerska przygoda Zinédine'a Zidane'a z Realem Madryt nie okazała się tak owocna, jak ta pierwsza. Francuz wrócił do klubu w marcu 2019 roku, gdy zespół znajdował się w trudnym momencie i podjął się niezwykle trudnego zadania, które udało mu się zrealizować tylko połowicznie. Zizou sięgnął z Królewskimi jedynie po dwa trofea. Los Blancos zdobyli Superpuchar Hiszpanii i mistrzostwo. Obu trofeów nie udało się jednak obronić w kolejnym sezonie. Real pod wodzą Zidane'a nie wygrał też tym razem niczego na arenie międzynarodowej. 

W trakcie ostatniego sezonu pod adresem 48-latka padało wiele bardziej lub mniej uzasadnionych zarzutów. Francuza obarczano winą o to, że nie przestaje stawiać na swoich ulubieńców czy nie potrafi wprowadzać do zespołu młodych graczy. Argumentami przeciwko Zizou było też niewłaściwe dobieranie składu na poszczególne mecze i nieodpowiedni wybór sztabu odpowiedzialnego za przygotowanie fizyczne, ponieważ drużyna kończyła sezon z ponad 60 kontuzjami. Pomimo tych problemów Królewscy walczyli o mistrzostwo Hiszpanii do ostatniej kolejki i dotarli do półfinału Ligi Mistrzów.

Zidane już w styczniu dawał wyraźnie do zrozumienia, że jest zmęczony zaistniałą sytuacją i ciągłą krytyką, która spada na głowę jego i piłkarzy. Działacze przeczuwali więc, że po sezonie ponownie może pożegnać się z klubem. Florentino Pérez zawsze stawał jednak murem za trenerem i podkreślał, że nie zamierza go zwalniać, ale zaakceptuje każdą decyzję, którą ten podejmie. Klub mimo wszystko był zmuszony do działania i rozglądania się za jego ewentualnym następcą, który dziś nie jest jeszcze znany, choć najgłośniej mówi się o zatrudnieniu Massimiliano Allegriego, Antonio Conte lub Raúla.

Podczas ostatniej kadencji Zidane prowadził Real Madryt w 114 meczach. 69 z nich zakończyło się wygranymi Królewskich, 25 remisami, a 20 porażkami. Łącznie Zizou ma zaś na swoim koncie 263 spotkania, co sprawia, że stolicy Hiszpanii więcej razy rolę trenera odgrywał tylko legendarny Miguel Muñoz. Francuz zdobył też z klubem 11 trofeów, co czyni go drugim najbardziej utytułowanym szkoleniowcem w historii klubu.

Dzięki za wszystko, Zizou!

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!