Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ as.com

Klub rozmawia z Raúlem

Raúl jest uznawany za jednego z głównych kandydatów do zastąpienia na ławce trenerskiej Zinédine’a Zidane’a. Działacze rozmawiali ostatnio z Hiszpanem, który przedstawił już swój plany w przypadku objęcia pierwszej drużyny.

Foto: Klub rozmawia z Raúlem
Fot. Getty Images

Real Madryt chce być przygotowany na potencjalne odejście Zinédine’a Zidane’a i już poszukuje nowego szkoleniowca. Sam Francuz nie wypowiedział się jeszcze oficjalnie o swojej przyszłości, jednak w ostatnim czasie wysyła sygnały, które mogą oznaczać, że opuści zespół po zakończeniu obecnego sezonu.

W biurach Valdebebas nie próżnują i już od kilku tygodni szukają kandydata, który mógłby zastąpić Zizou. Jedną z takich osób jest Raúl. Według doniesień dziennika AS klub rozmawiał już z Hiszpanem, aby poznać jego nastawienie i dowiedzieć się, czy jest w stanie objąć pierwszą drużynę. Odpowiedź byłego napastnika Los Blancos była oczywiście twierdząca. Ważnym elementem rozmowy było również poznanie planów Raúla wobec obecnych zawodników oraz metod pracy, jakich używać miałby od nowego sezonu El Siete.

Hiszpan jasno dał do zrozumienia, że jeśli obejmie pierwszą ekipę, będzie oczekiwał gruntownych zmian w aktualnej kadrze. Celem Raúla jest pozbycie się zawodników, których czas w klubie już minął oraz postawienie na młodych piłkarzy. Planem jest zaufanie graczom zarówno z obecnej kadry, jak i tym, którzy znajdują się aktualnie na wypożyczeniach.

Raúl jest obecnie szkoleniowcem Castilli i dał już się poznać jako wymagający trener, a jego metody pracy różnią się od tych, które stosuje Zidane. Obaj są prawdziwymi legendami Królewskich i uczyli się trenerskiego fachu na ławce drużyny młodzieżowej, jednak w tym miejscu podobieństwa między nimi się kończą. Raúl szlifował swoje umiejętności w Niemczech, jest wymagający względem swoich piłkarzy i bardzo duży nacisk kładzie na przygotowanie fizyczne.

Rozmowy Hiszpana z klubem zaczęły się w zeszłym tygodniu po tym, jak przedstawiciele Eintrachtu Frankfurt udali się do Madrytu, aby zaproponować El Siete objęcie niemieckiej drużyny od początku następnego sezonu. Raúlowi bardzo podoba się taka opcja, jednak poprosił on również o czas, ponieważ musi przemyśleć swoją decyzję, a powody tego są dwa. Hiszpan miał przed sobą play-offy w walce o awans do Segunda Divisón oraz chciał poznać ostateczne plany na przyszłość Zidane’a.

Królewscy zdają sobie sprawę z oferty Eintrachtu, dlatego działacze rozpoczęli już z byłym napastnikiem rozmowy dotyczące przejęcia pierwszej drużyny od nowego sezonu. Raúl jest jednym z głównych kandydatów do zastąpienia Zidane’a, jednak nie jest jedyny. Hiszpan wciąż nie podjął jeszcze definitywnej decyzji. La Liga kończy się w pod koniec tego tygodnia i dyrekcja chce, aby w tym czasie wiadome już było, kto będzie trenerem Realu Madryt w sezonie 2021/22.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!