Oceny zawodników po meczu z Athletikiem

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Athletikiem 1:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

1. Courtois

Athletic oddał tylko jeden celny strzał, z którym Courtois poradził sobie bez zarzutu. Dobrze interweniował na przedpolu, raz wyszedł też poza własne pole karne i się nie pomylił. Spokojne i solidne zawody Belga.

19. Odriozola

Widać, że kolejne minuty pomagają mu w coraz lepszych występach. W ataku robił to, co do niego należało, a po jego dośrodkowaniu Królewscy powinni mieć okazję wykonywać rzut karny, ale Mateu Lahoz i Iglesias Villanueva się akurat zdrzemnęli. Rzadko tracił piłkę i rozegrał niezły mecz. Imponował także w defensywie. Kilka razy ratował Real, między innymi wtedy, gdy Athletic wyszedł z bardzo groźną kontrą.

3. Militão

Wrócił na swój dobry poziom, choć nie zaliczył idealnego spotkania. Wygrywał jednak większość pojedynków z napastnikami rywala i zanotował spokojny występ. Mały minus za krycie Villalibre w 76. minucie. To właśnie Militão był odpowiedzialny za napastnika Athleticu.

6. Nacho

Bohater. Od jakiegoś czasu pozostawał w cieniu i po prostu wchodził w buty Sergio Ramosa. Dzięki trafieniu znów jest na ustach wielu kibiców czy ekspertów, ale warto podkreślić też nienaganną postawę w defensywie. Sporo udanych interwencji, dobre wyprowadzenie piłki (95-procentowa skuteczność, do tego 8/9 celności długich piłek). Nacho chętnie angażował się do ataku i to się opłaciło.

35. Miguel Gutiérrez

Dobra technika i świetna wydolność pozwoliły mu na udział w niemal każdej akcji Realu. Jedynie Modrić był przy piłce częściej niż on. Przytrafiały mu się jeszcze drobne błędy, ale w ogólnym rozrachunku dobrze się spisał.

15. Valverde

Przyzwyczaił już do tego, że biega po całym boisku jakby miał więcej siły niż inni piłkarze. Pomagał w obronie, angażował się w ofensywie, potrafił wziąć na siebie rozegranie piłki. Wykonał ogromną pracę przede wszystkim w środku pola i po raz kolejny był płucami Realu Madryt.

14. Casemiro

Przez większość spotkania nie spisywał się dobrze. Wybierał złe rozwiązania albo popełniał proste błędy. W drugiej połowie był bliski strzelenia gola, ale uderzył w poprzeczkę. W pełni zrehabilitował się kilka minut po tej akcji, gdy mocnym kopnięciem piłki nabił Nacho. Niby przeciętny, ale jednak kluczowy.

10. Modrić

Pod nieobecność Kroosa jego rola w drużynie uległa zmianie. Nie tylko przeszedł nieco bliżej lewej strony, ale wczoraj grał też zdecydowanie bardziej ofensywnie, momentami niemal jak typowa „dziesiątka”. Często szukał piłki i próbował brać na siebie kreowanie gry w ataku pozycyjnym i nieźle mu to wychodziło. To Luka wrzucał z rzutu rożnego, gdy Casemiro trafił w poprzeczkę.

25. Rodrygo

W jego poczynaniach brakowało błysku, choć i tak nie zagrał źle. W pierwszej połowie wywalczył żółtą kartkę dla Berenguera, a przy akcji bramkowej się nie podpalił i podał do lepiej ustawionego Casemiro. Szału może nie było, ale po cichu dołożył swoją cegiełkę do tych trzech punktów.

9. Benzema

To był dziwny mecz w wykonaniu Benzemy. Często był przy piłce, ale można było odnieść wrażenie, że znikał. Zanotował sporo strat i nie potrafił odnaleźć nici porozumienia z pozostałymi zawodnikami. Powalczył w defensywie (tylko Nacho miał więcej udanych interwencji niż on!), ale w ataku zagrał poniżej swojego poziomu i oczekiwań.

20. Vinícius

Jego ciągła chęć do atakowania może się podobać, ale notoryczne straty w prostych sytuacjach – na pewno nie. Mnóstwo razy nie wiedział, co zrobić z piłką w kluczowych momentach. Ponownie niewiele pożytku w ofensywie mieli z niego Królewscy.

11. Asensio

Grał przez ponad 30 minut, ale po raz kolejny nie pokazał nic, za co można by go pochwalić. Wszedł i raczej nic nie zepsuł.