/ KRot, Mateo

Piękny gol Brahima z Juventusem, dublet Mayorala [VIDEO]

Świetny występ Brahima w niezwykle ważnym starciu przeciwko Juventusowi, dublet Mayorala oraz asysty Hakimiego, De Frutosa i Daniego Gómeza. Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Gareth Bale (Tottenham Hotspur)
Walijczyk wyszedł w pierwszym składzie na wyjazdowy mecz z Leeds i nie zagrał źle. Spędził na murawie 67 minut, podczas których oddał jeden strzał, wygrał jeden drybling, trzy pojedynki główkowe i dwa razy odbierał piłkę. Są to całkiem niezłe statystyki, ale mimo tego Tottenham wyglądał na pogubioną drużynę. Gdy Bale schodził z boiska, było 2:1 dla podopiecznych Bielsy, a ostatecznie skończyło się na wyniku 3:1. Słaby mecz Spurs i przeciętny występ Bale'a, na którego ocenę jednak wpływa fakt, że jego ekipa przegrała.
Ocena WhoScored: 7,2/10

Brahim Díaz (Milan)
Potrzebował takiego meczu. Milan na wyjeździe pokonał Juventus 3:0 w spotkaniu, które było bardzo ważne w kontekście walki o możliwość gry w Lidze Mistrzów. Brahim znalazł się w podstawowym składzie i to on dał mediolańczykom pierwszego gola. Wykorzystał niepewną interwencję Szczęsnego i pięknym strzałem posłał piłkę do siatki. To nie wszystko. W drugiej połowie Hiszpan wywalczył rzut karny, lecz Kessié chwilę później go zmarnował. Brahim był bardzo aktywny, często wdawał się w dryblingi i oddał aż cztery strzały. Został zmieniony w 70. minucie.
Ocena WhoScored: 7,2/10

Dani Ceballos (Arsenal)
Nie został powołany na mecz z Villarrealem z powodu czerwonej kartki w pierwszym spotkaniu. Arsenal zremisował 0:0 i pożegnał się z Ligą Europy. W weekend Hiszpan zagrał od pierwszej minuty przeciwko West Bromowi. Cały czas był pod grą, pokazywał się do rozegrania, sam chętnie rozrzucał piłki, ale zabrakło tego czegoś. Jego podania nie były zbyt ryzykowne, raczej szukał bezpiecznych opcji, jakby bał się popełnić błąd. Arsenal miał ten mecz pod kontrolą, a jednak duża w tym zasługa Ceballosa. Zarobił jeszcze żółtą kartkę i w 76. minucie został zmieniony, a Kanonierzy wygrali 3:1.
Ocena WhoScored: 6,6/10

Luka Jović (Eintracht Frankfurt)
Spotkanie z Mainz rozpoczął w pierwszym składzie, ale nie wykorzystał swojej szansy. Zanotował bardzo dużo strat, przegrał większość pojedynków, a na plus można mu zapisać właściwie wyłącznie walkę w powietrzu. Zero celnych uderzeń, zero podań kluczowych.
Ocena Kickera: 4,5/6 (1 – najlepsza, 6 – najgorsza)
Ocena WhoScored: 6,3/10

Takefusa Kubo (Getafe CF)
Cały mecz z Eibarem spędził na ławce rezerwowych. José Bordalás mu nie zaufał i może pluć sobie w brodę. W starciu z ostatnią drużyną w tabeli Getafe przegrało 0:1 i nie powiększyło przewagi nad strefą spadkową. Obecnie to cztery punkty różnicy.

Borja Mayoral (AS Roma)
W czwartek rzymianie grali w Lidze Europy rewanż z Manchesterem United, ale od początku stali na straconej pozycji (w pierwszym meczu przegrali 2:6). Borja Mayoral rozpoczął to spotkanie na ławce i pojawił się na boisku przy wyniku 2:2 w 76. minucie. Nie miał jednak udziału w ostatnim golu Romy na 3:2, którego autorem był… Alex Telles, obrońca Manchesteru United. Mayoral miał tylko dwa kontakty z piłką i nie wykonał nawet jednego celnego podania.
Ocena WhoScored: 6,2/10

W meczu z Crotone Borja wskoczył do pierwszej jedenastki i świetnie sobie poradził. Strzelił dwa gole i był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku. Mógł dołożyć jeszcze jedno trafienie, ale po rzucie rożnym uderzył w słupek. Ostatecznie Roma wygrała aż 5:0. Skrót tego meczu i trafienia Hiszpana możecie obejrzeć tutaj.
Ocena WhoScored: 9,3/10

Martin Ødegaard (Arsenal)
Norweg wyszedł w pierwszym składzie na rewanżowy mecz z Villarrealem, ale były to słabe zawody w jego wykonaniu. Nie radził sobie z Coquelinem i Parejo, często tracił piłkę i wygrał tylko jeden pojedynek. Oddał jeden strzał, ale nie było to zbyt groźne uderzenie. Jako pierwszy został zdjęty z boiska, już w 66. minucie. Arsenal ostatecznie zremisował bezbramkowo i odpadł z Ligi Europy.
Ocena WhoScored: 6,3/10

Cały mecz z West Bromem przesiedział na ławce rezerwowych. Być może po kontuzji nie jest jeszcze gotowy do częstej gry. Arsenal wygrał 3:1.

Reinier (Borussia Dortmund)
Borussia odniosła bardzo ważne zwycięstwo z Lipskiem. Dortmundczycy wykonali kolejny krok w kierunku Ligi Mistrzów. Reinier przyglądał się poczynaniom kolegów z ławki rezerwowych.

Jesús Vallejo (Granada)
Z powodu kontuzji przegapił mecz z Betisem. Granada przegrała 1:2.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Miguel Baeza (Celta Vigo)
Kolejne zwycięstwo Celty Vigo, tym razem 4:2 z Villarrealem. Baeza obserwował zwycięstwo zespołu z ławki rezerwowych.

Jorge de Frutos (Levante UD)
Wyszedł w pierwszym składzie na Deportivo Alavés i tradycyjnie był jednym z najlepszych zawodników ekipy Paco Lópeza. Popisał się fantastycznym dośrodkowaniem przy pierwszym golu Moralesa, który pozwolił Levante wyrównać stan meczu. Wygrał dwa pojedynki i zanotował dwa odbiory. Szkoda jedynie, że Levante znów wypuściło punkty z rąk w ostatnich minutach i ostatecznie skończyło się na wyniku 2:2.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,9/10

Dani Gómez (Levante UD)
Hiszpan wyszedł w pierwszym składzie na mecz z Deportivo Alavés i zaliczył słodko-gorzkie spotkanie. To on miał doskonałą szansę na pierwszego gola, ale uderzył wprost w bramkarza. Później rozegrał jednak świetną dwójkową akcję i wystawił piłkę Moralesowi. Poza tymi sytuacjami nie był zbyt widoczny, choć regularnie pokazywał się do rozegrania. Opuścił boisko w 83. minucie, a Levante ostatecznie zremisowało 2:2.
Ocena WhoScored: 6,5/10

Achraf Hakimi (Inter Mediolan)
Bardzo dobry mecz Hakimiego przeciwko Sampdorii. Rozegrał pełne 90 minut na wahadle i był jednym z najaktywniejszych zawodników Interu. Oddał aż cztery strzały, zanotował też dwa odbiory. Raz po raz podłączał się do ofensywy, a obrońcy rywali za nim nie nadążali. Zaliczył również asystę przy golu Alexisa, a podopieczni Conte wygrali 5:1.
Ocena WhoScored: 7,5/10

Sergio Reguilón (Tottenham Hotspur)
Słaby mecz Reguilóna z Leeds. Zaliczył pomyłkę przy pierwszym golu, gdy omal sam nie pokonał Llorisa, pozwalając następnie trafić do siatki Dallasowi. Trudno za to winić go za trzecią bramkę, bo cała drużyna została złapana na wykroku przez kontrę rywali, ale gola strzelił zawodnik, który teoretycznie miał być pod opieką właśnie Hiszpana. Regui otrzymał jeszcze żółtą kartkę i właściwie tylko z tego zapamiętamy jego występ.
Ocena WhoScored: 5,5/10

James Rodríguez (Everton FC)
Nie zagrał w spotkaniu z West Hamem, ponieważ ciągle ma problemy zdrowotne. Jego zespół wygrał na wyjeździe 1:0 i teoretycznie nadal ma szansę na Ligę Mistrzów. Praktycznie walczy jednak o Ligę Europy.

Óscar Rodríguez (Sevilla FC)
Pojawił się na boisku w meczu z Realem Madryt w 84. minucie i gdyby sędzia był mniej wyrozumiały, mógłby przez jego nierozważne wejście podyktować rzut karny dla Królewskich. Tym razem mu się upiekło. Poza tą jedną akcją nie zrobił nic szczególnego.
Ocena WhoScored: 5,9/10

Alberto Soro (Granada)
Ciągle czeka na powrót do gry po kontuzji. Tym razem przesiedział na ławce cały mecz z Betisem, który Granada przegrała 1:2.

Javi Sánchez (Real Valladolid)
Nie ma za sobą udanego spotkania. Ponownie znalazł się w pierwszej jedenastce, ale na Estadio Mestalla przy pierwszych dwóch golach dla gospodarzy mógł zachować się lepiej. Mimo wszystko zespół nie może mieć pretensji tylko do niego. Cała drużyna Realu Valladolid zawiodła i ostatecznie przegrała 0:3. Javi był na boisku do 70. minuty. Jego zespół ma w dalszym ciągu tylko punkt przewagi nad strefą spadkową. Skrót spotkania z Valencią możecie obejrzeć tutaj.