Menu
/ as.com

Varane kluczem do transferu Mbappé

Foto: Varane kluczem do transferu Mbappé
Fot. Getty Images

Raphaël Varane w dalszym ciągu odmawia przedłużenia kontraktu z Realem Madryt. Obecna umowa Francuza wygasa w 2022 roku, a to oznacza, że Królewscy musieliby go sprzedaż już tego lata. Stoper może odegrać kluczową rolę przy transferze Kyliana Mbappé.

Raphaël Varane może odegrać kluczową rolę w najbliższym okienku transferowym Realu Madryt. Na miesiąc przed zakończeniem obecnego sezonu francuski stoper w dalszym ciągu odrzuca propozycje dotyczące możliwości przedłużenia kontraktu, który obowiązuje do 2022 roku. Jak zapewnia AS, zawodnik uznał, że nadeszła pora na zmianę otoczenia, dlatego ze spokojem obserwuje kolejne propozycje, jakie mają spływać do jego agentów. Na ten moment opcja przedłużenia umowy z Realem Madryt nie jest nawet brana pod uwagę, czego świadomy jest również sam klub. W biurach w Valdebebas spodziewają się tego, że Varane może odejść, dlatego najbliższe ruchy transferowe planowane są w oparciu o pieniądze, jakie można by zainkasować ze sprzedaży Francuza.

Nie jest tajemnicą, że PSG już od dłuższego czasu jest zainteresowane zakontraktowaniem stopera Królewskich, który byłby idealnym wsparciem dla Marquinhosa i Presnela Kimpembe, który mógłby częściej zajmować pozycję środkowego pomocnika. Real Madryt szacuje, że na odejściu 28-latka mógłby zarobić około 80 milionów euro. Niewykluczone, że transfer ten mógłby być włączony w wielką operację z Kylianem Mbappé w roli głównej. Mimo wszystko ostatnie słowo w tej kwestii należeć będzie do samego Varane’a, którego usługami zainteresowane są również takie kluby jak Chelsea czy Manchester United. Niezależnie jednak od tego, na jakim kierunku ostatecznie stanie, cała suma z potencjalnego transferu miałaby zostać zainwestowana w Mbappé lub Erlinga Hålanda, jeśli wyciągnięcie gwiazdora PSG okaże się misją niewykonalną.

W poszukiwaniu stoperów
Na korzyść Realu Madryt działa fakt, że w tym momencie odejście Varane’a wcale nie musiałoby się wiązać z tragedią, jeśli chodzi o zestawienie defensywy na kolejny sezon. Jeszcze nie tak dawno wielkie wątpliwości towarzyszyły Éderowi Militão, ale na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy Brazylijczyk udowodnił, że jest obrońcą skrojonym na grę w Realu Madryt. Poza tym transfer Davida Alaby jest już praktycznie całkowicie domknięty, a na posterunku jest także Nacho, który wielokrotnie udowadniał, że zawsze można na niego liczyć.

Oczywiście przy jednoczesnym odejściu i Varane’a, i Sergio Ramosa Real Madryt musiałby ruszyć na rynek transferowy w poszukiwaniu nowego stopera. W tym kontekście już od dłuższego czasu wymienia się nazwisko  Julesa Koundé z Sevilli. W przypadku 22-letniego Francuza odstrasza jednak jego klauzula odstępnego, czyli 90 milionów euro. A ta kwota przebiłaby sumę, jaką klub planuje zainkasować ze sprzedaży Varane’a.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!