Zasłużona porażka Castilli

Druga drużyna Realu Madryt słabo rozpoczęła rywalizację w drugiej fazie rozgrywek. Po remisie z Extremadurą teraz przyszła porażka 0:2 z Badajoz. Zagrożone jest miejsce Królewskich na podium.

Nie było niespodzianki. Castilla przegrała na boisku lidera 0:2 i skomplikowała sobie sytuację w tabeli. Może stracić miejsce na podium, jeśli Extremadura zdobędzie punkty w rywalizacji z San Sebastián Reyes. Badajoz jest w tym sezonie najlepszą drużyną w grupie V Segunda División B i po dzisiejszym zwycięstwie zapewniło już sobie awans do play-offów. Dzisiaj na boisku Castilla była zespołem wyraźnie słabszym, szczególnie że przy obu trafieniach „pomogła” rywalom fatalnym zachowaniem obrońców. Reakcja przyszła dopiero po drugim straconym golu, lecz to było już zbyt późno.

Od samego początku Badajoz chciało narzucić własny rytm gry i rozgrywać mecz na swoich zasadach. Castilla została zepchnięta do defensywy. W 15. minucie Tomás Sánchez został w polu karnym sfaulowany przez Gilę. Do wykonania jedenastki podszedł Aquino, ale Toni Fuidias wygrał ten pojedynek. Długo jednak nie udało mu się utrzymać czystego konta. Corredera dośrodkował z rzutu rożnego, gdzie zupełnie bez opieki był pozostawiony Pablo Vázquez, który skorzystał z takiego prezentu. Po straconym golu gra Castilli nieco się poprawiła, jednak brakowało jakichkolwiek sytuacji w ataku.

Na drugą połowę Raúl posłał na boisko Hugo Duro i początkowo faktycznie Castilla zaczęła zyskiwać przewagę. Gra wyglądała lepiej niż w pierwszej części, ale co z tego, skoro po kwadransie Badajoz podwyższyło prowadzenie. Znów fatalnie zachowała się defensywa. Błąd popełnił Gila i to na jego konto trzeba zapisać to trafienie. Królewscy nie złożyli broni i walczyli o kontaktowego gola. Blisko było w 70. minucie, kiedy strzał Latasy zatrzymali obrońcy rywali. Blancos groźniej atakowali, ale obrona Badajoz w tym sezonie spisuje się znakomicie i dzisiaj to potwierdziła, zachowując czyste konto. Zasłużona wygrana gospodarzy.

Badajoz – Real Madryt Castilla 2:0 (1:0)
1:0 Pablo Vázquez 23’ (asysta: Corredera)
2:0 Concha 60’ (asysta: Corredera)

Badajoz: Kike Royo, Dani Fernández, Tomás Sánchez (Cedenilla 85’), Maestre, Concha (Santamaría 64’), Corredera (Guzmán 76’), Núñez, Pablo Vázquez, Aquino (Forgás 85’), Mendes (Alcayeto 64’), Otegui.

Real Madryt Castilla: Fuidias, Santos, Gila, Chust, Pablo Ramón (Kenneth 74’), Marvin, Blanco, Morante (Duro 46’), Arribas, Vallejo, Latasa.