Oceny zawodników po meczu z Liverpoolem

Real Madryt wygrał u siebie z Liverpoolem 3:1 w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

1. Courtois

Rywale oddali tylko jeden celny strzał, przy którym Courtois skapitulował. Był bliski obrony uderzenia Salaha, ale ostatecznie musiał wyjąć piłkę z siatki. Spory plus należy mu się za długie podanie do Viníciusa, a także za szybkie rozpoczęcie groźnego kontrataku w drugiej połowie. Zanotował też kilka ważnych i pewnych interwencji na przedpolu.

17. Lucas Vázquez

Nie miał łatwego zadania i nie zawsze radził sobie z szarżującym po jego stronie Sadio Mané. Czasem gubił koncentrację i ustawienie, ale mimo wszystko nie zagrał poniżej oczekiwanego poziomu. Można do niego mieć też pretensje o złamanie linii przy utracie gola, jednak na pewno nie tylko on nie zachował się w tamtej sytuacji najlepiej.

3. Militão

Największe zaskoczenie tego spotkania. Jeszcze w barwach Porto mierzył się z Liverpoolem i zebrał wtedy mnóstwo pozytywnych recenzji. Nie inaczej powinno być po wczorajszym spotkaniu. Najwięcej wybić w zespole (5), najwięcej przechwytów (3) i drugi wynik pod względem sumy interwencji w defensywie. A co jeszcze ważniejsze, Éder nie bał się rozgrywać piłki, choć w pierwszej połowie przytrafił mu się błąd, który musiał naprawiać Nacho. Przy golu zaryzykował, spodziewając się strzału Joty lewą nogą, jednak trudno szukać w nim winowajcy przy trafieniu Salaha.

6. Nacho

Nie był szczególnie widoczny, ale to nie musi źle o nim świadczyć. Wygrał wszystkie pojedynki z piłkarzami Liverpoolu, ani razu nie dał się minąć. Spokojny i solidny Nacho, który znów zrobił swoje, także przy asekurowaniu Militão.

23. Mendy

Po pierwszych minutach wczorajszego starcia można było odnieść wrażenie, że zawodnicy Liverpoolu boją się wchodzić w pojedynki przeciwko Mendy'emu. Bez większego problemu zatrzymywał ataki gości po swojej stronie, a w 13. minucie po ograniu Trenta z dziecinną łatwością dograł do Viniego, ale Brazylijczyk uderzył obok bramki. Nienaganny występ Francuza, który w drugiej połowie ofiarną interwencją wybił piłkę, gdy ta zmierzała wprost pod nogi Salaha.

10. Modrić

Profesor Modrić poprowadził kolejny piłkarski wykład. Nie było może tym razem w tym mnóstwo polotu przez 90 minut, ale jednym zagraniem w ataku pokazał niezwykłą klasę. Łatwo ograł Fabinho i dograł do Viníciusa, co dało Realowi Madryt gola na 3:1. Pan Luka harował na całym boisku, wytrzymał pełne spotkanie i świetnie radził sobie także w defensywie. Na początku meczu arbiter nie dostrzegł faulu Wijnalduma na Modriciu, który był w świetnej pozycji do oddania strzału.

14. Casemiro

Żaden zawodnik nie wchodził tak chętnie w pojedynki i nikt nie wygrywał ich tak często. W tym sezonie Casemiro przyzwyczaił do błyszczenia w ataku, ale wczoraj oglądaliśmy jego starą wersję. Co wcale nie znaczy, że gorszą. Zaliczył osiem odbiorów – ponad dwa razy więcej niż jakikolwiek inny piłkarz na boisku. Jego nieudana interwencja pomogła jednak Liverpoolowi w zdobyciu bramki.

8. Kroos

Niemal wszystkie jego długie podania były celne, ale z jednego może być wyjątkowo dumny. Zaliczył kapitalne zagranie do Viníciusa przy pierwszym trafieniu, potem to od niego zaczęły się kłopoty Liverpoolu przed drugim golem. Zanotował cztery kluczowe podania.

11. Asensio

Miał kilka przebłysków, które na poważnie pozwalają uwierzyć, że odzyskał bardzo dobrą dyspozycję. Na pierwszy plan wysuwa się oczywiście trafienie, przy którym wykorzystał błąd obrony i zabawił się z Alissonem. Szkoda, że nie poszło za tym coś więcej. Nie wykorzystał prezentu od Kabaka, nie najlepiej spisał się też wtedy, gdy Królewscy wychodzili z kontrą, a on szukał podania do Viníciusa. Być może egoistyczne rozwiązanie byłoby tym lepszym. Progres jest jednak widoczny na pierwszy rzut oka. Marco nie ucieka od piłki, nie boi się pojedynków, a jego technika znów daje o sobie znać, jak przy opanowaniu piłki w polu karnym gości przed strzałem Kroosa.

9. Benzema

Strzelał ostatnio co mecz, dlatego brak trafienia może nieco zaskakiwać. Kilka razy próbował pokonać Alissona, ale żadnej sytuacji nie można nazwać stuprocentową. Dość często wracał po piłkę, notował mało strat. Zrobił swoje, choć nie było w tym nic spektakularnego. Może mieć pretensje do sędziego, ponieważ po faulu na Karimie pewnie to właśnie poszkodowany podszedłby do rzutu karnego, który Realowi po prostu się należał.