Menu
/ leparisien.fr

Le Parisien: Realna cena za Mbappé to 120–150 milionów

Foto: Le Parisien: Realna cena za Mbappé to 120–150 milionów
Fot. Getty Images

W Paryżu zaczyna się przyznawać, że sytuacja Kyliana Mbappé powoduje nerwy w Paris Saint-Germain. Francuzi coraz mocniej spoglądają w kierunku potencjalnej sprzedaży gracza i zaczyna się spekulować co do ceny takiej operacji.

W sprawie przyszłości Mbappé ścierają się ze sobą interesy dwóch stron. Zawodnik w wieku 22 lat dokonuje, jak sam podkreśla, głębokiej refleksji, bo tegoroczny wybór naznaczy kluczowe lata jego kariery. Le Parisien podaje jednak, że PSG i szczególnie jego katarscy właściciele czują się coraz mniej komfortowo, pozostając na łasce atakującego. W klubie czuć coraz większy brak cierpliwości.

Najlepszym dowodem na nerwy Les Parisiens są kolejne wypowiedzi dyrektora sportowego Leonardo, który od lutego publicznie podkreśla, że zbliża się czas zajęcia określonych pozycji i podjęcia decyzji. Każdy na czele z piłkarzem zna stanowisko klubu, który chce zatrzymać Francuza i oferuje mu znaczącą podwyżkę. Mijają jednak kolejne tygodnie, a Mbappé nie odpowiada. „Gdyby ruszyła do przodu, wyszedłbym i o tym powiedział”, stwierdził w ostatnim wywiadzie na zgrupowaniu.

Dla PSG to dosyć niekomfortowa sytuacja, bo z jednej strony istnieje potrzeba szybkiego rozwiązania przyszłości i stworzenia planu na lato, a z drugiej nikt nie chce naruszyć majestatu swojej gwiazdy i potencjalnego lidera na kolejne lata. Leonardo próbuje wypowiadać się dyplomatycznie, ale jednocześnie wywrzeć swego rodzaju publiczny nacisk na gracza.

Le Parisien podkreśla, że klub nie może czekać do zakończenia sezonu, a o tym terminie decyzji mówiły ostatnio źródła zbliżone do zawodnika. Les Parisiens chcieliby dostać czas na znalezienie potencjalnego następcy Mbappé i stworzenie planu przebudowy drużyny. Tego typu gracze nie są dostępni od ręki, a gdyby Kylian zdecydował się opuścić Paryż dopiero po EURO, to PSG potencjalnie nie miałoby już szans na skuteczne wejście do walki na przykład o Erlinga Hålanda.

Właśnie o to chodzi Leonardo i klubowi, gdy padają słowa o dochodzeniu do momentu, w którym należy zająć określone pozycje. Jeśli Mbappé zdecyduje się odejść, PSG ma nie robić mu problemów, tym bardziej przy wygasającym za rok kontrakcie. Le Parisien stwierdza nawet, że w tej sprawie spadły już nawet oczekiwania finansowe Francuzów, którzy wstępnie ustalili na ten rok cenę za 22-latka na 200 milionów euro. Teraz mówi się już realnie o kwocie między 120–150 milionami euro.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!