Menu
/ YouTube

Simeone: Sprawiedliwie doprowadzili do remisu

Foto: Simeone: Sprawiedliwie doprowadzili do remisu
Fot. Getty Images

Diego Simeone pojawił się na konferencji prasowej po meczu La Ligi z Realem Madryt. Przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi trenera Atlético Madryt z tego telespotkania z dziennikarzami na Metropolitano.

– Czy remis jest dobry? Zależy, jak na to patrzysz. Negatywnie patrzysz na to tak, że doprowadzili do remisu w 89. minucie po jednej ze swoich dwóch groźnych akcji. Pozytywnie patrzysz na to tak, że ogólnie rozegraliśmy świetny mecz. Absolutnie kontrolowaliśmy pierwszą połowę i zaczęliśmy w ten sam sposób drugą część, grając tak do 75-80. minuty i mając wiele sytuacji. Mogliśmy to zamknąć, ale nie byliśmy zdecydowani w tych sytuacjach. A mierzyliśmy się z drużyną z wielkimi zawodnikami, która zawsze miała takie sytuacje do końca meczu. Mogli doprowadzić do remisu w meczu, w którym my mieliśmy więcej sytuacji.

– Stracona szansa na zamknięcie ligi? Nie chcę być skrajny w swojej wypowiedzi. Pozostaje przed nami wiele ważnych rzeczy. Pozytywnymi aspektami są gra drużyny, regularność, całkowite zaangażowanie... Ludzie myśleli, że wygramy ligę 20 punktami, a gramy z bardzo mocnymi zespołami jak Real, Barcelona czy Sevilla. Droga będzie bardzo trudna dla wszystkich, a my chcemy poprawić się względem poprzedniego sezonu.

– Dołek w ostatnich 20 minutach meczu? Wyolbrzymiasz z tymi 20 minutami. Ich pierwsza sytuacja miała miejsce w 80. minucie przy dwóch wielkich paradach Oblaka. To normalne w futbolu, że dzieje się coś takiego przy takim rywalu, który czuje maksymalną potrzebę ruszenia do przodu i nie stracił drugiego gola, którego mogliśmy strzelać. To normalne, że poszukali swoich szans i sprawiedliwie doprowadzili do remisu.

– Czy mam odczucie, że zmiany pogorszyły drużynę? Mam codziennie multum odczuć, ale zachowuję je dla siebie.

– Reka Felipe a klarowność kryteriów? Przed chwilą przypomniano mi o ręce Ramosa w Eibarze... Do zagrań ręką dochodzi praktycznie w każdym meczu i sędziom jest bardzo trudno mieć sprawiedliwe kryteria w sprawie intencji czy położenia ręki. Mnie jako trenera zajmuje doprowadzenie do tego, by drużyna mogła wygrać i miała równowagę, a poza tym mam dużo szacunku dla decyzji sędziowskich. Uważam, że VAR dodał mocy decyzjom w sprawie spalonych, karnych czy położenia przewinienia przed linią czy za linią. Teraz wiemy, kiedy jest karny czy spalony. Moim zdaniem VAR wiele poprawił.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!