Menu
/ RealMadridTV

Zidane: Najważniejszym dzisiaj było rozegrać inną drugą połowę

Foto: Zidane: Najważniejszym dzisiaj było rozegrać inną drugą połowę
Fot. Getty Images

Zinédine Zidane pojawił się na konferencji prasowej po meczu La Ligi z Atlético Madryt. Przedstawiamy zapis tego telespotkania trenera Realu Madryt z dziennikarzami na Metropolitano.

[SER] Dyrektor Emilio Butragueño powiedział właśnie, że to była ręka i karny oraz że nie dziwi go, że znowu chodzi o sędziego Hernándeza Hernándeza. Pan nie lubi rozmawiać o arbitrach, ale takie są słowa Butragueño.
Tak, tak, ale jest jak zawsze... Ja w to nie będę wchodzić. Wiemy, że to też trudna praca, a sędzia zdecydował się podejść obejrzeć sytuację i podjął swoją decyzję. Musimy uszanować decyzję, tyle.

[COPE] Casemiro po meczu powiedział, że szanuje decyzję sędziego, ale nie do końca rozumie kryteria dotyczące zagrań ręką, bo czasami odgwizduje się przewinienie, a czasami nie. Czy pan klarownie rozumie kryteria?
Wiemy, że jest trudno. Nie możemy w to wchodzić. Znamy kryteria, ale na końcu to decyzja i odpowiedzialność sędziego. Musimy to szanować, bo to się nie zmieni. Zawodnicy mówili, że to była ręka, ale sędzia obejrzał to z VAR-em i zdecydował się nie gwizdać.

[Onda Cero] Zapytam o mecz, bo pan nigdy nie rozmawia o sędziach i okazuje im wielki szacunek. Wyjeżdża pan ze złym posmakiem? Punkt jest sprawiedliwy? Co panu się podobało i nie podobało w grze zespołu?
Uważam, że do nich należała pierwsza połowa, a do nas druga. To zasłużony wynik, mniej więcej, a w końcówce ze swoimi okazjami mogliśmy mieć tu coś więcej. Cóż, na końcu najważniejsze dla nas było to, żeby zagrać inną drugą połowę i zmienić mecz. To zrobiliśmy, mamy punkt, jesteśmy żywi i będziemy walczyć dalej.

[Radio Nacional] Po tym remisie Barcelona ma nad wami 2 punkty przewagi, a Atleti 5. Patrząc na grę tych trzech ekip w ostatnich meczach, wierzy pan, że Real może wygrać jeszcze La Ligę?
To jest nasz cel, iść dalej. Wiemy, że zostaje daleko do końca i wiele punktów w grze. Tak, będziemy walczyć do samego końca i rzeczy zawsze mogą się zmienić. Radzimy sobie dobrze. Wiemy, że możemy się poprawić, to na pewno i to zrobimy. Na końcu dla nas najważniejszym dzisiaj było rozegrać inną drugą połowę, bo pierwsza nie była za dobra. Nastawienie i gra w drugiej były ważne pod tym względem, że coś zmieniliśmy w tym spotkaniu.

[Chiringuito] Benzema powiedział, że w 90% przypadków po interwencji VAR-u odgwizduje się karnego. Madridismo jest oburzone tym obrazkiem [Edu Aguirre pokazuje zdjęcie piłki dotykającej ręki Felipe]. Co pan sobie pomyślał, gdy Hernández Hernández sprawdzał tę akcję?
Nic. To on jest sędzią i on decyduje. To niczego nie zmienia, ja jestem w meczu. Jeśli odgwizduje karnego, jest karny, a jeśli nie, to dla niego nie ma karnego. To się nie zmieni, niezależnie od decyzji. Najważniejsze to pozostać w meczu i to zrobiliśmy.

[MARCA] Chciałbym zapytać o zmiany i wprowadzenie Valverde oraz Viníciusa. Czy zamysłem było zatrzymanie ich na drugą połowę przez ich warunki fizyczne, by mogli potencjalnie odmienić mecz? Czy jeśli będą tak wpływać na grę zespołu, mogą wskoczyć do jedenastki?
Wszyscy zasługują grać, wszyscy moi zawodnicy. To się nie zmieni, ale muszę wybierać za każdym razem jedenastkę. Zawsze będą zmiany. Jestem dumny ze wszystkich moich graczy, bo wszyscy jesteśmy na jednym statku i wszyscy będziemy walczyć do samego końca.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!