Dzisiejsze okładki

Remontada Barcelony to główny temat na czwartkowych okładkach najpopularniejszych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA
Article photo

„Sevilla straciła swoje krzesło” – MARCA - używając popularnego w Hiszpanii powiedzenia „Él que se va a Sevilla, pierde su silla”, które dosłownie oznacza „Kto rusza do Sewilli, traci swoje krzesło”, a w wolnym tłumaczeniu „Jeśli nie jesteś uważny, tracisz to, co miałeś” - podkreśla, że Andaluzyjczycy zmarnowali karnego i wpuścili gola na 2:0 w 94. minucie, gdy już widzieli finał Pucharu Króla na stadionie La Cartuja. Barcelona w heroiczny sposób doprowadziła do dogrywki dzięki bramce Piqué. Braithwaite dopełnił remontadę po kolejnym wielkim meczu Katalończyków. Polemika po zagraniu ręką Lengleta. Drugi półfinał: mecz do napisania historii – Levante szuka swojego pierwszego finału, a Athletic... dwóch w ciągu miesiąca.

Na górze: raport o Hålandzie – wszystkie kluczowe nazwiska do przeprowadzenia transferu norweskiego cracka; ojciec zawodnika i agent Raiola decydujący.

Poza tym na dole: wyniki pierwszym meczów 1/8 finału Ligi Mistrzów kobiet; 20 lat od debiutu Alonso w F1 – Minardi opowiada, że kierowca powinien był zdobyć trzy tytuły więcej; Pau Gasol jest już w Barcelonie – transfer roku w Europie – koszykarz przejdzie jutro badania medyczne.

AS

„Do finału z polemiką” – AS podsumowuje, że ambitna Barcelona w dogrywce odwróciła wynik dwumeczu z Sevillą grającą w dziesiątkę. Andaluzyjczycy uważają, że sędzia powinien był wyrzucić Minguezę i podyktować karnego Lengleta. Na górze: BarçaGate rośnie –  Rousaud ujawnia, że firma I3 Ventures była sugestią ze strony otoczenia polityczki Sorayi Sáenz de Santamaríi; pojawiają się faktury za niewykonane działania; Roures ogłasza, że pozwie Bartomeu.

Na dole: nadzieja lub tradycja – zawieszony Iñigo Martínez przegapi rewanż Levante z Athletikiem; Håland jest o krok – Norweg chce wysłuchać Realu, a wielkim rywalem jest City po wycofaniu się z walki Bayernu; Gil Marín atakuje Velasco – „Jego słowa wpływają na decyzje sędziów”; Pau Gasol jest już w Barcelonie, ale zostanie zaprezentowany, gdy pojawi się nowy prezes.

Mundo Deportivo

„Wielkość!” – Mundo Deportivo przekazuje, że Barcelona zagra w finale Pucharu Króla po odrobieniu wyniku 0:2 z pierwszego meczu w heroicznym i wibrującym starciu. Dembélé otworzył wynik poprzez golazo, Piqué doprowadził do dogrywki w 94. minucie, Ter Stegen obronił karnego, a Braithwaite wszystko domknął. Dzisiaj grają Levante z Athletikiem.

Na dole: kobieca Barcelona zmiażdżyła Fortunę i ociera się o ćwierćfinały Ligi Mistrzów; Pau Gasol jest już w Barcelonie; Håland kosztowałby Królewskich 150 milionów euro.

Sport

„Wspaniała!” – Sport pisze o wejściu do finału z wielkością. Barcelona odrobiła wynik dwumeczu dzięki bramkom Dembélé, Piqué i Braithwaite'a z dogrywką włącznie.

Na dole: „Barcelona powinna zmienić się od góry do dołu” – wywiad z kandydatem Fontem; Paul Gasol jest już w Barcelonie – „Cieszę się z bycia w domu”; piłkarki Barcelony przesądzają sprawę awansu w Lidze Mistrzów.